Pervin Buldan 6'lı masa ittifakını deşifre etti!

Henüz Cumhurbaşkanı adayı çıkaramayan 6'lı masa, son dönemlerde HDP'ye verdiği destekle siyaset kulislerini salladı. 6'lı masa bu işbirliğini her ne kadar inkar etse de HDP Eş Başkanı Pervin Buldan bir açıklamasında bu ortaklığı ifşaladı.

CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti, Gelecek Partisi ve DEVA Partisi'nin liderlerinin oluşturduğu 6'lı masa koalisyonunda henüz bir Cumhurbaşkanı adayı açıklanmadı.

PERVİN BULDAN ORTAKLIĞI AÇIKLADI

Özellikle son dönemde HDP'ye verdiği destekle bilinen CHP kanadı ve 6'lı masa skandallarına bir yenisi daha eklendi. 6'lı masanın gizli ortağı HDP'den bu işbirliğini ifşa edecek açıklama geldi. 

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, katıldığı bir yayında "Biz de yönetimde yer almak istediğimiz için onlara tek başına bir şey yapma fırsatı vermeyeceğiz. Muhalefet tabiki iktidara gelmeli ve bunun içerisinde HDP mutlaka olmalı ki böyle bir hedefimiz de var" sözleriyle 6+1'i resmen deşifre etti. 

Pervin Buldan 6'lı masa ittifakını deşifre etti! ile ilgili etiketler HDP 6'lı masa

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Tartıştığı adamı zıpkınla vurdu: Yaralı şahıs isyan etti: "Silah sık, bıçakla, bu ne lan?"

İstanbul'da 'yok artık' diyeceğiniz bir olay yaşandı. Yeşilköy Sahili'nde çıkan tartışmada, bir şahıs diğerini bacağından zıpkınla vurdu. Yaralı şahıs ambulansa taşınırken "Silah sık silah, bıçakla, bu ne lan" diye isyan etti.