Pentagon, Türkiye'nin sınır ötesi operasyonlarından rahatsız oldu

ABD Savunma Bakanlığı, Türkiye'nin güney sınırındaki terör unsurlarını temizlemek maksadıyla yürüttüğü sınır ötesi operasyonlardan rahatsız oldu. Yeni bir operasyondan 'çok endişeli' olduklarını ifade eden Pentagon Sözcüsü John Kirby, "Bu operasyonun birçok konuda olumsuz etkisi olacaktır. Suriye'deki partnerimiz SDG ile günlük temas halindeyiz." dedi.

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon Sözcüsü John Kirby, Türkiye'nin Suriye'de operasyon sinyali vermesinin ardından açıklama yaptı.

John Kirby, "Çok endişeliyiz. Bu operasyonun birçok konuda olumsuz etkisi olacaktır. Suriye'deki partnerimiz SDG ile günlük temas halindeyiz." dedi.

ABD SINIR ÖTESİ OPERASYONLARDAN RAHATSIZ: ÇOK ENDİŞELİYİZ

 Geride kalan gün yapılan Milli Güvenlik Kurulu toplantısında, güney sınırlarında icra edilen ve edilecek harekatların komşuların toprak bütünlüğünü hedef almadığı vurgulanarak, "Güney sınırlarımızda icra edilen ve edilecek harekatların komşularımızın toprak bütünlüğünü hedef almadığı, milli güvenlik ihtiyacının gereği olduğu belirtilmiştir." denildi.

Yeni bir operasyondan 'çok endişeli' olduklarını ifade eden Pentagon Sözcüsü John Kirby, "Bu operasyonun birçok konuda olumsuz etkisi olacaktır. Suriye'deki partnerimiz SDG ile günlük temas halindeyiz." dedi.

 

 

Pentagon, Türkiye'nin sınır ötesi operasyonlarından rahatsız oldu ile ilgili etiketler Pentagon
GÜNÜN VİDEOSU

Kenan Sofuoğlu'nun 4 yaşındaki oğlu şimdi de TIR kullandı

Eski motosiklet dünya şampiyonu Kenan Sofuoğlu'nun 4 yaşındaki oğlu Zayn Sofuoğlu, son olarak dev bir TIR'ın direksiyonuna geçti.