Pakdemirli: Tamamen kontrol altında

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Adana Kozan'da çıkan yangına ilişkin açıklamalarda bulundu. Pakdemirli, "Olayda can kaybımız yok. Şükrediyorum. Evlerin de çoğunluğunda zarar yok. 900'ün üzerinde hane tedbir amaçlı boşaltıldı. Yangın kontrol altında" dedi.

Kozan'ın Kuyubeli köyündeki ormanlık alanda 23 Ağustos'ta saat 12.50'de 3 farklı noktada henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Rüzgarın da etkisiyle yangın kısa sürede geniş alana yayıldı. Yangına, çevredeki belediyelerin itfaiye ekiplerinin yanı sıra, Adana Orman Bölge Müdürlüğü'ne ait 2 uçak, 19 helikopter, 35 iş makinesi, 155 arazöz ve 750 personelle müdahale edildi.

Pakdemirli: Tamamen kontrol altında

800 EV TAHLİYE EDİLDİ

Alevlerin tehdit ettiği Çürüklü, Celiluşağı ve Çamlarca mahallelerine ek olarak 3 mahalle daha boşaltıldı. Toplam 800 evden tahliye edilen vatandaşların bir kısmı çevredeki akrabalarının yanlarına, bir kısmı da yurtlara yerleştirildi. Jandarma ekipleri, yangının etkili olduğu alanlara giriş ve çıkışları kapattı. Poyraz nedeniyle ekiplerin müdahale etmekte zorlandığı yangında, alevlerin arasında kalan 12 evin yandığı bildirildi. Havanın kararması üzerine havadan müdahaleye ara verildi.

Pakdemirli: Tamamen kontrol altında - Resim : 2

200 HEKTAR ORMANLIK ALAN ZARAR GÖRDÜ

Yangında 200 hektarın üzerinde ormanlık alanın zarar gördüğü bildirildi. Adana ve çevre illerden de takviyeye gelen itfaiye ekipleri çalışmalarına devam ediyor. Yangının  kontrol altına alındığı, bazı yerlerde ise soğutma çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Pakdemirli: Tamamen kontrol altında - Resim : 3

BAKAN PAKDEMİRLİ YANGINI UYDUDAN TAKİP ETTİ

Dün bölgeye gelerek incelemelerde bulunan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, incelemelerini gece saatlerinde de sürdürdü. Pakdemirli, yangının çıkış sebebi olarak sabotaj ihtimali üzerinde durduklarını söyledi. Uydu görüntülerini izleyip, yangının seyri hakkında ekiplere direktifler veren Bakan Pakdemirli, sabahın ilk ışıklarına kadar da Orman Genel Müdürü Bekir Karaca ile telefonla görüşerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

KASITLI OLARAK ÇIKARILMA İHTİMALİ ARAŞTIRILIYOR

Söndürme çalışmaları hakkında bilgi veren Bakan Pakdemirli, yangının kasıtlı olarak çıkarılmış olabileceğini söyleyerek, "Olayda can kaybımız yok. Şükrediyorum. Evlerin de çoğunluğunda zarar yok. 900'ün üzerinde hane tedbir amaçlı boşaltıldı. Memnuniyetle söyleyebilirim her şey kontrol altında" dedi.

Pakdemirli: Tamamen kontrol altında ile ilgili etiketler Adana Kozan Orman Yangını Bekir Pakdemirli
GÜNÜN VİDEOSU

Ölümün kıyısından döndü! TV izlerken kurşun kafasını böyle sıyırdı

Yalova'da gece bekçiliği yapan vatandaş, iş yerinde televizyon izlediği sırada bir yorgun mermi tavanı delerek başını sıyırıp koltuğa düştü. Ölümden dönen İdirs Fidan isimli vatandaşın yaşadığı korku dolu anlar güvenlik kameralarına yansıdı.