Özgür Özel namus sözünü bir haftada unuttu: Ön seçim yalan oldu...

CHP Genel Başkanı seçilen Özgür Özel, 1 hafta önce namus sözü vererek adayların ön seçimle belirleneceğini söylemişti. Özel, geldiğimiz noktada ise "Ön seçim konusunda terminolojik bir fark var. Ön seçim yaparsak adayı belirledikten sonra 54 gün kalıyor." diyerek verdiği namus sözünü adeta bir kenara attı.

Cumhuriyet Halk Partisi'nde 13 yılın ardından Kemal Kılıçdaroğlu'nun yerine genel başkan olarak seçilen Özgür Özel, 'Yüzyılın değişimi' sloganlarıyla seçilmişti.

Geçtiğimiz hafta yapılan kurultayda büyük vaatler vererek konuşan özgür özel, "Genel başkan olursam 3 hafta sonra buradasınız tüzüğü değiştiriyorum söz veriyorum. Başta sayın genel başkanımın müjdelediği her şey, sizlere gönderdiğim yüzyılın değişimi diye özetlediğimiz tutum belgesinin 51-52-53. sayfalarında var. Burada ne öneriyorsak tüzüğümüze yazacağız. Hepinize ekranlar önünde namus ve şeref sözü. Bundan sonra karar, güç, yetki örgütündür. Ön seçimin teminatı bir genel başkan olacağım." demişti.

1 HAFTADA 'R' YAPTI

Özgür Özel yaptığı yeni açıklamada ise Kurultay'da verdiği namus sözünü bir kenara attı ve ön seçimlerin bir başka bahara kaldığını ima etti.

Özel, konuya ilişkin son olarak şu açıklamada bulundu:

"Ön seçim konusunda terminolojik bir fark var. Ön seçim yaparsak adayı belirledikten sonra 54 gün kalıyor. Fotoğraf çektirmesi, araç giydirmesi 45 günlük bir kampanya. Örgütümüzün tecrübeleri, ön seçim demeyelim sonucuna uyulacak temayül yok."

Özgür Özel namus sözünü bir haftada unuttu: Ön seçim yalan oldu... ile ilgili etiketler Özgür Özel CHP
GÜNÜN VİDEOSU

Starbucks protestocusu önce kahve içenlere küfür etti sonra polise tokat attı

Niğde’de İsrail'i protesto amacıyla Starbucks'ta oturanları protesto etmek isteyen bir şahıs, müşterilere küfür ve hakaret edince tartışma çıktı. Olay yerine gelen polise de saldıran şahıs gözaltına alındı.