Özgecan Aslan'ın babası Nihat Doğan'a dava açıyor!

Türkücü Nihat Doğan, geçtiğimiz günlerde Özgecan Aslan'ın babasıyla çekilmiş bir fotoğrafını paylaşmış ve gündeme oturmuştu. Dün o fotoğrafın iki yıl öncesine ait olduğu ortaya çıkmıştı. Bugün ise o fotoğrafla bulunan üçüncü kişi Kadir Polat tüm olayı açıkça anlattı.

Ses sanatçısı Onur Akay, dün Instagram adresinden yaptığı paylaşımda, Mehmet Aslan'ın türkücü Nihat Doğan'la iki yıl önce buluştuğunu iddia etmiş ve çok konuşulan fotoğraf hakkında çarpıcı bir paylaşımda bulunmuştu. Instagram'da bir paylaşım daha yaptı ve Özgecan'ın babası Mehmet Aslan'ın, ünlü türkücü Nihat Doğan'a dava açacağını duyurdu.

"BU İDDİA DEĞİL GERÇEK!"

İşte Onur Akay'ın yaptığı açıklama:


Nihat Doğan fanları bana saldırmayın, bu yazdıklarımı okuyun! Bu iddia değil gerçek! İşte 2 yıl önceki o görüşmede, Nihat Doğan ve Mehmet Aslan’la birlikte olan, TODGEP (Toplumsal Değişim ve Gelişim Platformu) Başkanı Kadir Polat’ın açıklaması:

Anadolu’da çok güzel bir söz vardır: “ASIL AZMAZ BAL KOKMAZ, KOKARSA YAĞ KOKAR, ÇÜNKÜ ASLI AYRANDIR”

3 yıl önce hepimizi derinden sarsan, yüreğimizi yaralayan, alçakça katledilen Özgecan kızımızın acılı ailesi, her İstanbul’a geldiklerinde hanemize teşrif eder, ailemizin misafiri olurlar. Biz de elimizden geldiğince onlara manevi destek olmaya çalışırız. Yine 2 yıl önce bir program için İstanbul’a geldiklerinde kendilerini misafir ettik. Gün boyunca tabii ki ziyaret ettiğimiz kurumlarımız oldu. Hatta çok istedikleri için rahmetli Mustafa Koç’un taziyesine bile gittik. Akşam olup hava alanına geldiğimizde uçağın kalkmasına yaklaşık bir, iki saatlik bir süre vardı. Havaalanına Çok yakın bir yerde oturup kahve içmeye başladık. Bu arada gün boyu sürekli telefonla görüşmek için, Mehmet Bey’i gün arayan bu Nihat Doğan, oturduğumuzda tekrar arıyordu.

DAVA AÇACAK

Ben telefonu açmasının doğru olmayacağını söyledim. Ancak Mehmet Bey nezaketen nasıl olsa gidiyoruz bir açayım cevap vereyim dedi. Telefonu açtığında sanırım nerede olduğumuzu sordu ki, 15 dakika sonra yanımızda bitiverdi. Acılı adamın ayaklarına kapanırcasına özür dilemeler, af dilemeler, neticesinde sohbeti bitirerek biz oradan ayrıldık ve uçağa yetişmeye çalıştık. Orada çekilen bu fotoğrafın kalkıp aradan 2 yıl geçtikten sonra yayınlanması, elbette ki iyi niyetli bir davranış olmadığını göstermektedir. En çok ahlaki değerlerden bahsedenlerin bunları yapması, toplum açısından kabul edilir bir şey değildir. Kendilerini şiddetle kınıyorum.
Özgecan kızımızın babası da gereken cevabı kendisine vermiştir ve hatta dava açacağını da söylemiştir.”
Özgecan Aslan'ın babası Nihat Doğan'a dava açıyor! ile ilgili etiketler Nihat Doğan özgecan aslan babası