"Oynadığım kadrodan hiçbir şikayetim yok. Bu oyuncuların kaliteleri belli"

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, 3-2 yenildikleri Medipol Başakşehir maçı sonrası düzenlediği basın toplantısında ilginç tahlillerde bulundu. "Medipol Başakşehir, ligin ne yaptığını bilen tek takımı" diye yenildiği rakibini öven Kocaman, yenilgiyi hak etmediklerini söyledi. "Oynadığım kadrodan hiçbir şikayetim yok. Bu oyuncuların kaliteleri belli" dedi.

Süper Lig'in 4. haftasında sahasında Medipol Başakşehir'e 3-2 yenilen Fenerbahçe'nin teknik direktörü Aykut Kocaman, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, Medipol Başakşehir'in son 3 sezonda büyük takımlar kadar puan topladığını dile getirerek, "Böyle bir rakibe karşı 2-0'dan dönmek kolay değil. Transferleriyle, uzun zamandır beraber çalıştığı teknik direktörüyle, özellikle bu sezon daha oturmuş oyunuyla beraber, hızlı hücumları son derece iyi yapabilen bir takım karşısında futbolcu arkadaşlar, skoru dengelemeyi başardılar. Beraberlikten sonra üçüncü golü de son derece fazlasıyla istekli bir şekilde aradık." ifadelerini kullandı.

MAĞLUBİYETİ HAK ETMEDİK

Oyuna bakıldığı zaman mağlubiyeti hak etmediklerini kaydeden Kocaman, "Maçın genel bir değerlendirmesi yapıldığı zaman, bloklanmış toplarla beraber 40-45 orta, 30'a yakın şut, 7-8 tane gol pozisyonu ve girmeyen top. Bundan sonra söyleyecek bir şey yok. Skoru kötü biten maçlardan sonra bütün hatalar daha fazla göze batıyor. Temel olarak bireysel hatalar tekrarlanıyorsa, o zaman oyuncularla ilgili düşünmek lazım. Şu oyuna bütün olarak bakıldığı zaman çok yazık." diye konuştu.

"MEDİPOL BAŞAKŞEHİR, LİGİN NE YAPTIĞINI BİLEN TEK TAKIMI"

Aykut Kocaman, Medipol Başakşehir'in takım performansına övgüde bulundu.

Medipol Başakşehir'in çok güçlü bir takım olduğunu bildiren Kocaman, "Medipol Başakşehir, ligin ne yaptığını bilen tek takımı. Maçın ilk yarısında onlar oyun kurmaya çalışırken top kazanıp, atağa çevirip, sonuçlandıramadığımız pozisyonlar var. Bütün olarak baktığınızda geride kalan 3 maç için de söyleyebilirim, çok yazık oluyor. Bunu bir şekilde tersine çevireceğiz. Takımın özellikle ofansif kapasitesi, atabilme kapasitesi birkaç hafta sonra çok daha fazla olacak. Fenerbahçe standardının çok üzerinde gol yiyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

TEMEL PROBLEM GOL ATMA KAPASİTESİ...

Ceza sahası içerisine çok fazla top indiren takımlardan biri olduklarını hatırlatan Kocaman, "Esas sorun, ceza sahası içerisine gelen o topları içeriye atmayı başaran oyuncuları bir araya getirmek. Oyuncuların oynama süresi, bu oyunla arttıkça, dönemsel sıkıntılı sürecin ötesinde çok daha iyi şeyler olacağını görüyorum. Temel problem, gol atma kapasitesi yüksek oyuncuları çok fazla bir arada oynatamadık. Oynadığım kadrodan hiçbir şikayetim yok. Bu oyuncuların kaliteleri belli. İlk defa bütün olarak antrenmanı dün yaptık. Dünkü antrenmanda maç öncesi antrenmandı." diyerek sözlerini tamamladı.

"Oynadığım kadrodan hiçbir şikayetim yok. Bu oyuncuların kaliteleri belli" ile ilgili etiketler Aykut Kocaman Fenerbahçe Medipol Başakşehir