Osmaniye'de depremzede çocuklara geleneksel oyunlar oynatıldı

6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremin etkilerini bir nebze azaltmak için Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu depremden etkilenen kentlerden biri olan Osmaniye'deydi... Çocuklar için hazırlanan oyun TIR'ı ile Türkiye'yi gezen federasyon etkinlikler düzenledi. Federasyon başkanı Burutay Burak Mutlu projenin 7 il ve 15 ilçeyi kapsadığını açıkladı.

Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Osmaniye'de çocuklar için etkinlik gerçekleştirdi.

Federasyon tarafından deprem bölgesindeki çocuklar için hazırlanan "oyun tırı", Karaçay Konteyner Kente geldi.

Burada düzenlenen etkinlikte çocuklar, federasyon üyesi eğitmenlerle halat çekme, çuval yarışı, sandalye kapma, seksek gibi geleneksel oyunları oynadı.

Çocuklar, şişme parkurda da gönüllerince eğlendi.

Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Burutay Burak Mutlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, 7 il 15 ilçeyi kapsayan proje çerçevesinde Osmaniye'de depremzede çocuklarla buluştuklarını söyledi.

Osmaniye'de depremzede çocuklara geleneksel oyunlar oynatıldı ile ilgili etiketler

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Giresun'da fırtına etkisiyle deniz taştı! Mini tsunami dehşeti kamerada...

Giresun'da etkili olan fırtına nedeniyle deniz taştı. Mini tsunami yaşanan Tirebolu ilçesinde o anlar saniye saniye kameralara kaydedildi.