Orhan Sümer'in adaylıktan çekilmesiyle sonuçlanan tehdidin perde arkası ortaya çıktı: Özgür Özel de işin içinde

Kılıçdaroğlu'na yakın isimlerden Adana Milletvekili Orhan Sümer'in TBMM İdare Amirliği adaylığından çekilmesiyle sonuçlanan tehdidin perde arkası ortaya çıktı.

Kemal Kılıçdaroğlu'na yakın isimlerden Adana Milletvekili Orhan Sümer'in CHP TBMM İdare Amirliği adaylığından el çektirilmesi olayının perde arkası aydınlanmaya başladı.

CHP'de idare amirliği seçiminden tehdit edilerek çekilmeye zorlanan Sümer'in Genel Başkan Özgür Özel ile görüştüğü geceye ilişkin yeni iddialar ortaya atıldı. Sümer'in kendi rızasıyla Özel ile görüşmeye gittiği iddia edilmişti.

EVİNE ÖZEL BİR ARAÇ GÖNDERİLDİ

Yeni Şafak'ın haberine göre CHP kaynakları, Sümer'in CHP Genel Merkezi'ne bizzat Özel tarafından çağrılmasına karşın genel başkanın ayağına kadar gitmek istemediğini bildirdi.

Bunun üzerine evine gönderilen özel bir araçla genel merkeze götürüldüğü öğrenildi.

"BEN SENİN ELİNİ ALMAM"

Kaynakların aktarımına göre, Genel Başkan Özgür Özel'in odasına girdiğinde elini uzatan Sümer'in eli havada kaldı. Özel, Sümer'e "Ben senin elini almam" diyerek, tepki gösterdi.

Sümer'e adaylıktan çekilmemesi halinde siyasi hayatının tehlikeye gireceğini de açıkça ifade eden Özel'in bu sözlerine sinirlenen Sümer, adaylıktan çekilmeyeceğini söyledi.

Genel Merkez’i terk eden Sümer, "Ben adaylıktan 3 aydır çekilmedim, şimdi mi çekileceğim" dedi.

"ADAYLIKTAN ÇEKİLMEZSENİZ BİZİ ADAYLIKAN ÇEKECEKLER"

Bu gelişme üzerine Özel'in Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ı arayarak, Sümer'i adaylıktan çekilmeye zorlamasını istediği öğrenildi.

Özel'in, Karalar'a, "Eğer Sümer, bu talebi reddederse, Vahap Seçer'i de sizin de adaylığınızı geri çekeriz" diyerek, uyardı. Bunun üzerine Sümer'i arayan Karalar’ın, "Adaylıktan çekilmezsen biz adaylıktan çekecekler, bizi riske atmayın" dediği belirtildi.

Kılıçdaroğlu’na yakınlığıyla bilinen Sümer’in çekilmesinin ardından bu sefer yine Kılıçdaroğlu'na yakın isimlerden Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan İdare Amirliği’ne aday olmuş ve 55’e karşı 67 oyla kazanmıştı.

Orhan Sümer'in adaylıktan çekilmesiyle sonuçlanan tehdidin perde arkası ortaya çıktı: Özgür Özel de işin içinde ile ilgili etiketler Özgür Özel CHP
GÜNÜN VİDEOSU

Türkiye’nin savaş uçağı KAAN'ın yeni görüntüleri paylaşıldı: KAAN'ı bir de kendi sesinden dinleyin!

Türk Havacılık Uzay Sanayii, Milli Muharip Uçağı KAAN'ın uçuşuna dair yeni görüntüler paylaştı. Paylaşıma "KAAN’ı bir de kendi sesinden dinleyelim" notu düşüldü.