Orhan Pamuk Ayasofya Camii'ne kin kustu

Yazar Orhan Pamuk, Ayasofya Camii'nin aslına dönmesine skandal bir tepki vererek adeta nefret kustu. Ayasofya'nın, 'Atatürkçü laikliğin önemli simgelerinden biri' olduğunu savunan Pamuk, "Halk Partisi’nin sessizliğini hiç anlayamadım" dedi.

Yazar Orhan Pamuk, yaptığı açıklamada Ayasofya'nın Cami niteliğinin geri kazandırılmasına adeta nefret kustu. T24'te Murat Sabuncunun sorularını yanıtlayan Pamuk, CHP'ye ise konuya sessiz kaldığı gerekçesiyle tepki gösterdi.

Orhan Pamuk'un konu ile ilgili yaptığı açıklama şöyle:

"Atatürkçü laikliğin en önemli simgelerinden biriydi. Halk Partisi’nin sessizliğini hiç anlayamadım. Bir siyasi partinin en son yerel seçimde yüzde 55 oy aldığı bir yerde, oyunu daha da arttırmak için, yani yüzde 56 oy almak için yüzde 44 oy alan partinin fikirlerini benimsemesini, ya da benimser gibi yapmasını ben anlayamıyorum... Tabii arkada mevcut iktidarın o kadar adamı sudan nedenlerle rahatça hapse tıkmış olmasının ve Anayasa Mahkemesi’ni takmamasının yarattığı korku atmosferi var”

Orhan Pamuk Ayasofya Camii'ne kin kustu ile ilgili etiketler Orhan Pamuk Ayasofya cami CHP
GÜNÜN VİDEOSU

Seçim gününü kana bulayacaklardı! MİT ve Emniyet'ten DEAŞ operasyonu: Teröristler yakalandı...

28 Mayıs’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde eylem hazırlığında oldukları tespit edilen 6 DEAŞ Terör Örgütü üyesi MİT ve Konya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin operasyonuyla yakalandı.