'Ordu'da yaraların sarılması için elimizden geleni yapıyoruz'

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Ordu'da temmuz ayında yaşanan sel ve heyelanın ardından tüm imkanlarla bu felaketin yaralarının sarılması için ellerinden geleni yaptıklarını, yapmaya da devam edeceklerini bildirdi.

Kurtulmuş, yaptığı açıklamada, kentin, son yılların en büyük sel felaketine maruz kaldığına dikkati çekerek, olayın ilk anından bugüne kadar geçen sürede de meseleyi yakından takip ettiklerini belirtti. Valilik, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, jandarma kuvvetleri, AFAD Bölge Müdürlüğü ve bütün birimlerin, yaraların sarılması için yoğun çaba gösterdiğini vurgulayan Kurtulmuş, sel felaketinde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı diledi.

Kurtulmuş, ortaya çıkan zarar, ziyanın eksiksiz şekilde hükümet tarafından giderileceğine işaret ederek, şunları kaydetti:

"İnşallah, bütün imkanlarımızla bu felaketin yaralarının sarılması için elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Sel felaketinin hemen ardından mağdur vatandaşların öncelikli ihtiyaçlarının ve sorunlarının giderilmesi için yardım gönderilmişti. Daha sonra, yıkılan Efirli köprümüzün yapımına başlandı. Perşembe ve Altınordu ilçelerimizin yaşadığı mağduriyetin de kısa zamanda giderilmesi için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Yaşanan bu olayın ardından Ordu’ya yeni ödenek gönderildi ve AFAD Başkanlığımız tarafından gönderilen toplam ödenek 43 milyon 106 bin liraya ulaştı. Yaşanan mağduriyetten dolayı hepimize geçmiş olsun temennisinde bulunuyorum."

AFAD'dan yeni ödenek

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD) alınan bilgiye göre, Ordu'da 4-5 Temmuz'da yaşanan sel felaketinin ardından vatandaşların zararının karşılanması için ödenek oluşturuldu. Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş'un katkıları sonucu AFAD Başkanlığınca Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığına 30 milyon, Fatsa Belediye Başkanlığına 7 milyon 566 bin, Perşembe Belediye Başkanlığına 3 milyon 960 bin, Çaybaşı Belediye Başkanlığına 50 bin, Gülyalı Belediye Başkanlığına ise 30 bin lira ödenek gönderildi.

Felaketin hemen ardından AFAD İl Müdürlüğüne 500 bin lira, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca da sel felaketinden zarar gören vatandaşlara yardım yapılmak üzere Fatsa Kaymakamlığına 950 bin, Perşembe Kaymakamlığına 150 bin lira yardım gönderilmişti.

'Ordu'da yaraların sarılması için elimizden geleni yapıyoruz' ile ilgili etiketler Numan Kurtulmuş TSK Ordu
GÜNÜN VİDEOSU

Seçim gününü kana bulayacaklardı! MİT ve Emniyet'ten DEAŞ operasyonu: Teröristler yakalandı...

28 Mayıs’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde eylem hazırlığında oldukları tespit edilen 6 DEAŞ Terör Örgütü üyesi MİT ve Konya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin operasyonuyla yakalandı.