Onu bu hale İmamoğlu getirdi!

Göreve gelmeden önce 'Her kesimden insanı kucaklayacağım' diyen ve CHP'nin kazandığı yerlerde işten çıkartma olmayacağına dair söz veren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu 1000'den fazla kişiyi işten çıkardı. İşsiz kalan çalışanların İBB önündeki eylemleri devam ederken, fenalık geçiren bir işçi arkadaşları tarafından hastaneye kaldırıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde (İBB) işten çıkarılan işçilerin eylemi devam ediyor.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak ve Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, işçilere destek için İBB önüne gitti. 

BAYGINLIK GEÇİRDİ

Bu sırada işten çıkarılan işçilerden Hasan Zengin baygınlık geçirdi. Arkadaşları tarafından ilk müdahalesi yapılan Zengin hastaneye kaldırıldı.

Onu bu hale İmamoğlu getirdi!

İşçilerle görüştükten sonra gazetecilere açıklama yapan Şenocak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na seslendi.

Onu bu hale İmamoğlu getirdi! - Resim : 2

Kılıçdaroğlu'nun durumu gözden geçirmesi gerektiğini belirten Şenocak, "Seçim öncesinde vermiş olduğu namus ve şeref sözünün ne kadar değer taşıdığını bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Buradaki mağdur olan kardeşlerimizin de sesini duymasını istiyoruz. Burada bir çok kardeşimizin hayalleri var. Okullar açılacak. Doğum yapacak kardeşlerimiz var. Hastası olan kardeşlerimiz var. Bu arkadaşların yarınlarla ilgili hedeflerini, hayallerini suistimal edemeyiz. Bir çırpıda bir mesajla beraber insanların geleceğine ipotek koyup kıyım yapamayız. Yapmamalılar. Biz diyoruz ki verdiğiniz sözleri yerine getirin ve biz de AK Parti grubumuzla beraber bu sürecin yakinen takipçisi olacağımızı ve mağdur olan kardeşlerimizin hem hukuki hem de insani noktada bu arkadaşlarımızın yanında olacağımızı özellikle belirtmek istiyorum" diye konuştu.

Onu bu hale İmamoğlu getirdi! ile ilgili etiketler AK Parti İBB Esenler Bayram Şenocak