Ölüme sebep oldu, polis arkadaşı çıktı kurtuldu!

Çorlu’da 11 yaşındaki bir çocuğun hayatını kaybettiği kazada verilen adli tıp raporu aileyi isyan ettirdi. Kaza sırasında alkollü olduğu ve hız sınırını geçtiği belirlenen sürücü tali kusurlu bulundu.

Gazete Vatan'dan Esracan Sinav'ın haberine göre, Çorlu’da Bülent Ecevit Bulvarı’nda 27 Ocak 2017 tarihinde Habil Özgür yönetimindeki araç, Habibe Hacıoğlu ve 11 yaşındaki oğlu Egemen’in içinde bulunduğu araca süratle çarptı.

Kazada futbol antrenmanından dönen Egemen hayatını kaybetti. Habibe Hacıoğlu ise yaralandı.

egemen

Sürücü Habil Özgür çıkarıldığı mahkemede serbest bırakıldı. Kazanın ardından başlatılan soruşturmada adli tıp raporu 6 ay sonra tamamlandı.

Raporda 80 km hız sınırı olan yolda kadranı 130 km’de takıldığı belirlenen aracın aşırı alkollü olduğu belirlenen sürücüsü Habil Özgür tali, anne Habibe Hacıoğlu ise asli kusurlu bulundu.

cIorlu_kaza

‘TUTANAK TUTAN POLİS SÜRÜCÜNÜN YAKIN ARKADAŞI’

Adli Tıp Kurumu Trafik İhtisas Dairesi’nin hazırladığı raporu gördüğü zaman sinir krizi geçiren Hacıoğlu, yeterli inceleme yapılmadığı söyledi.

habibe

Kaza sırasında tutanak tutan polisin Habil Özgür’ün yakın arkadaşı olduğu için yanlış beyan verdiğini iddia eden Hacıoğlu şunları söyledi: “Kaza alanının krokisi doğru çizilmedi. Kamera kayıtları incelenmedi. Mahkeme de adli tıpta polisin tutanağına göre karar verdi. Ben yaralı olduğum için davaya katılamamıştım. İki duruşmada yol üzerindeki iki görgü tanığı ifade vermiş. Sürücünün kendileriyle yarıştığını ve bu yüzden hızını arttırdığını beyan etmiş. Ama bunlara rağmen serbest bırakıldı. Yeniden inceleme yapılmasını istiyoruz. Ben oğlumu kaybettim. Suçlu cezasını çekene kadar pes etmeyeceğim.”

Ölüme sebep oldu, polis arkadaşı çıktı kurtuldu! ile ilgili etiketler Çorlu kaza adli tıp polis raporu