'Okullar açılmasın demek...'

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından okulların açılabilmesi için uyarılarda bulundu. Selçuk, "Dışarıya adım atan herkes, 18 milyon öğrencinin sorumluluğunu omzunda hissetmek zorunda... Lütfen, tedbir alalım" dedi.

Koronavirüs salgını nedeniyle okulların açılıp açılmayacağı ve yeni eğitim öğretim yılında eğitimin nasıl olacağı merak konusu haline geldi.

"BÜYÜK BİR GAYRET İÇİNDEYİZ"

Daha önce okullar ne zaman açılacak? sorusuna yanıt veren Bakan Selçuk, "Bu konu pedagolojik bir konu. Bu meseleyi daha bütünsel düşünmek lazım. Ana kararlardan birisi, Bilim Kurulu ile ilişkili bir konu. Bizim amacımız okulları açmak ve açacağız. Bunun için de her türlü şartı iyileştirmek noktasında büyük bir gayretin içindeyiz. Yani bizim niyetimiz okulları açmaktır." sözleriyle okulların açılışı hakkında net bir bilgi veremediklerini ifade etmişti.

"OKULLAR AÇILMASIN DEMEK..."

Sosyal medya hesabından yeni bir paylaşım yapan Bakan Selçuk tedbirlerin ne denli önemli olduğunu vurgulayarak, vatandaşlara uyarılarda bulundu.

'Okullar açılmasın demek...'

Selçuk, “Okullar açılmasın.” demek; maskesiz sokağa çıkmak, mesafesiz yaşamak ve hiçbir tedbiri umursamamak kadar basit. Dışarıya adım atan herkes, 18 milyon öğrencinin sorumluluğunu omzunda hissetmek zorunda... Lütfen, tedbir alalım." dedi.

'Okullar açılmasın demek...' ile ilgili etiketler Milli Eğitim Bakanlığı Ziya Selçuk Okul Öğrenci okulların açılması
GÜNÜN VİDEOSU

Teslim olan PKK'lı teröristler hakkında çarpıcı gerçek ortaya çıktı! Açlıktan bağırsakları delinmiş

Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde mağaradan çıkarak teslim olan teröristler ile ilgili çarpıcı gerçekler ortaya çıktı. Sefalet içinde yaşadıkları öğrenilen teröristlerin açlıktan bağırsakları delinmiş.