Öğrenci ulaşım ücretlerine yapılan zammı geri çeken İmamoğlu, kararı 58 gün geçmesine rağmen onaylamadı

Öğrenci ulaşım ücretlerine yapılan zammı Meclis'te yapılan oylamadan sonra geri çeken İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kararı 58 gün geçmesine rağmen hala onaylamadı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz aylarda ulaşıma yüzde 40 zam yaptı. Yapılan zam, büyük tepki çekerken Cumhur İttifakı zam kararının geri alınması için harekete geçti.

İBB Meclisi'nde yapılan yeni oylama ile birlikte öğrencilere yönelik yüzde 40 zammın kaldırılması yönünde karar alındı.

HAFTALAR GEÇTİ HALA SES YOK

Gelişmenin ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhur İttifakı'nın oylarıyla alınan öğrenci aylık abonman ücretlerinin 109 TL'den 78 TL'ye düşürülmesi kararını 58 gün geçmesine rağmen onaylamadı.

Seçim döneminde ucuz ulaşım vaadinde bulunan İmamoğlu, öğrenci akbiline yapılan zammın geri çekilmesi kararını uygulamamakta ısrar ediyor.

 

 

Öğrenci ulaşım ücretlerine yapılan zammı geri çeken İmamoğlu, kararı 58 gün geçmesine rağmen onaylamadı ile ilgili etiketler İstanbul Büyükşehir Belediyesi zam yüzde 40
GÜNÜN VİDEOSU

Hindistan'da korkunç kaza! 3 tren birbirine girdi: 288 ölü, 900'den fazla yaralı

Hindistan'da iki yolcu ve bir yük treninin çarpışması sonucu meydana gelen katliam gibi kazada son belirlemelere göre 288 kişi öldü 900'den fazla kişi de yaralandı.