Öfkeli sincap ortalığı birbirine kattı: Olarca kişi hastanelik oldu

Galler'de bir sincap 2 gün boyunca ortalığı birbirine kattı. Öfke nöbeti geçirdiği belirtilen sincap 48 saatte 18 kişiyi hastanelik etti. İki gün öfke kusan "stripe" lakaplı gri sincap , sonunda 65 yaşındaki Corrine Reynolds tarafından yakalandı. Sincap bir hayvan kuruluşuna teslim edildi ve uyutuldu.

İngiltere'nin Galler bölgesindeki bir sincap, kasabaya adeta musallat oldu. 48 saatte 18 kişiyi hastanelik eden sincap, iki günlük mücadelenin ardından kasaba sakinleri tarafından yakalandı.

Daily Mail'in haberine göre; İngiltere'de öfke nöbeti geçiren bir sincap 48 saat içinde 18 kişiyi çeşitli yerlerinden ısırarak hastanelik etti. Kasabalı büyük korkuya kapıldı.

Gri sincap bahçelerde, parklarda yaşlılara, çocuklara ve hayvanlara saldırmaya başladı. Sincabın, Galler'in Flintshire ilçesine bağlı Buckley kasabasındaki hikayesi, hayvansever Corrine Reynolds'un kendisini beslemesiyle başladı. Ancak minik sincabın 'Gremlinler' filmindeki keskin dişli yaratık Stripe'ın ismini alması uzun sürmedi.

Öfkeli sincap ortalığı birbirine kattı: Olarca kişi hastanelik oldu

65 yaşındaki Reynolds, Stripe'ı yaz aylarında beslemeye başladığını, o zamandan beri bahçesinde düzenli olarak minik sincapı gördüğünü, ancak son gelişinde sincabın kendisini besleyen eli ısırdığını söyledi.

48 SAATTE 18 KİŞİYİ HASTANELİK ETTİ

Sincap saldırısına dair komşularıyla konuşan Reynolds, "Yalnızca 48 saat içerisinde 18 kişiyi yaraladı. Çöp atmaya çıkan insanlara saldırmaya ve ciddi yaralanmalara sebep olmaya başladı" diye konuştu.

Komşulardan 34 yaşındaki Scott Felton, arka kapısında sigara içerken sincabı fark ettiğini söyleyerek, "Bir anda karşımda beliriverdi. Omzuma atladı ve ondan kurtulmaya çalışırken elimi ısırdı. Her şey çok hızlı oldu" dedi. Hastaneye başvurmak zorunda kalan Felton, tetenoz aşısı yaptırdı.

Öfkeli sincap ortalığı birbirine kattı: Olarca kişi hastanelik oldu - Resim : 2

Sincap tarafından parmağının ısırıldığını söyleyen Robinson, "Şimdiye dek 5 ya da 6 komşuma saldırdı. Çöp atmaya çıktığımda beni yakaladı. Parmağımın üstünde ve altında diş izleri var. Bir anda ısırdı ve ondan kurtulmak için elimi sallamak zorunda kaldım" şeklinde konuştu.

Kasaba sakinlerinden biri ise evindeki iki Bengal kedisinin, Stripe'ın saldırısına uğradığını ileri sürerek, normalde hiçbir şeyden korkmayan kedilerinin sincap sesini duydukları zaman dışarı çıkmak istemediklerini belirtti.

Öfkeli sincap ortalığı birbirine kattı: Olarca kişi hastanelik oldu - Resim : 3

İKİ GÜN SONRA YAKALANDI

İki gün öfke kusan "stripe" lakaplı gri sincap , sonunda 65 yaşındaki Corrine Reynolds tarafından yakalandı. Sincap bir hayvan kuruluşuna teslim edildi ve uyutuldu.

Öfkeli sincap ortalığı birbirine kattı: Olarca kişi hastanelik oldu - Resim : 4

SİNCAP UYUTULDU

Yetkililer "Bu sincabı uyutmak zorunda kaldığımız için inanılmaz derecede üzüldük, ancak 2019'da mevzuatta yapılan ve gri sincapları tekrar vahşi doğaya salmayı yasa dışı hale getiren değişiklikler nedeniyle başka seçeneğimiz kalmadı" dedi.

İngiltere'de dolaşımda 2 milyondan fazla gri sincap olduğunu tahmin ediyor.

Öfkeli sincap ortalığı birbirine kattı: Olarca kişi hastanelik oldu - Resim : 5

 

Öfkeli sincap ortalığı birbirine kattı: Olarca kişi hastanelik oldu ile ilgili etiketler İngiltere Galler Saldırı sincap stripe