Oda TV engellendi mi? Siteye neden erişilemiyor?

MİT görevlisinin ifşası suçlaması ile Haber Müdürü Barış Terkoğlu ve muhabir Hülya Kılınç'ın tutuklanmasının ardından Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan da ifadeye çağrılmıştı. Son dakika gelişmesine göre Oda TV'ye bir süredir erişilemiyor. Bunun sebebinin BTK tarafından başsavcılığın idari tedbir kararı doğrultusunda erişim engeli getirilmesi olduğu ortaya çıktı. Oda TV'den yapılan açıklamada "haklarımızı sonuna kadar savunacağız" denildi.

Libya'da şehit edilen MİT görevlisinin cenazesi üzerinden ifşa edilmesi sonrası başlatılan soruşturmada yeni bir gelişme daha yaşandı. 

Haberle ilgili olarak daha önce Haber Müdürü Barış Terkoğlu ve muhabir Hülya Kılınç tutuklanmıştı. 

Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan'ın da ifadeye çağrıldığı soruşturma kapsamında Oda TV'nin internet sitesine BTK tarafından erişim engeli getirildi. 

Karar sonrası Türkiye'den ulaşılamamaya başlandı. 

Karar şöyle; 

"5651 sayılı kanun kapsamında yapılan teknik inceleme ve hukuki değerlendirme sonucunda alınan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun 05/03/2020 tarih ve 490.05.01.2020.-935064 sayılı kararına istinaden bu internet sitesi (odatv.com) hakkında idari tedbir uygulanmaktadır"

Oda TV engellendi mi? Siteye neden erişilemiyor?

Karar sonrası Oda TV, sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı. Açıklamada 'Hukuki haklarımızı sonuna kadar savunacağız" denildi. 

İşte Oda TV'nin sosyal medyadan yaptığı açıklamanın detayları. 

2007 yılında kurulan http://Odatv.com’a, BTK tarafından verilen idari tedbir kararı gereği erişim sağlanamamaktadır. Yayın hayatımızda ilk kez gerçekleşen bu duruma karşı hukuki haklarımızı sonuna kadar savunacağımızı okurlarımıza duyururuz.

Oda TV engellendi mi? Siteye neden erişilemiyor? - Resim : 2

Oda TV engellendi mi? Siteye neden erişilemiyor? - Resim : 3

Oda TV engellendi mi? Siteye neden erişilemiyor? ile ilgili etiketler BTK Oda tv erişim engeli
GÜNÜN VİDEOSU

Diyarbakır ve Mardin'de feci yangın! Ölü ve yaralılar var

Diyarbakır'ın Çınar ile Mardin'in Mazıdağı ilçeleri arasındaki alanda çıkan büyük yangına müdahale ediliyor. Yangın sebebiyle 2 vatandaş hayatını kaybederken çok sayıda yaralı olduğu belirtildi.