O sahneye Adalet Bakanı Tunç'tan tepki! Arka Sokaklar dizisine ceza verilecek...

Türk televizyonlarının en uzun süreli yayında olan haftalık dizisi Arka Sokkaklar bazı sahneleri ile tepki topladı. Gardiyanların tutukluyu darp ettiği sahnelere ceza geliyor. İşte detaylar...

Arka Sokaklar dizisi geçtiğimiz yıl sonunda ekranlara final yapmadan veda etmişti. Bir sezon aradan sonra yeni sezona 1 Eylül itibari ile başlayan Arka Sokaklar çok özel sahnelere ev sahipliği yapıyor. Rıza Baba ve ekibinin maceralarını konu alan dizi yayınlanan bölümü sebebi ile tepki çekti.

Geçen yıl 18 Kasım'da sürpriz bir kararla yayın hayatına ara veren Türk televizyon tarihinin en uzun süren haftalık dizisi Arka Sokaklar, 1 Eylül'de ekranlara gelen yeni bölümüyle yayın hayatına yeniden başladı. Dizinin bir bölümünde gardiyanların bir tutukluyu darp etmesi tepki topladı.

Başrollerinde Zafer Ergin, Özgür Ozan, İlker İnanoğlu, Oya Okar ve Ozan Çolakoğlu gibi isimlerin yer aldığı 'Arka Sokaklar' adlı dizide yer alan 'gardiyan' sahnesi tepki topladı.

O sahneye Adalet Bakanı Tunç'tan tepki! Arka Sokaklar dizisine ceza verilecek...

BAKAN TUNÇ:GEREKLİ CEZAYI VERECEĞİZ

Dizide gardiyanların bir tutukluyu darp ettiği anlar sosyal medyanın gündemine otururken Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, sosyal medya hesabından yayınladığı açıklamada, söz konusu sahneye tepki gösterdi. Bakan Tunç, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Bir televizyon dizisinde ceza infaz kurumlarımızda görev yapan infaz koruma memurlarımızı karalamaya dönük, onları rencide edici sahnelerin yayınlanması kabul edilemez. Görevlerini kanun ve yönetmelikler çerçevesinde fedakarca çalışarak yerine getiren ceza infaz koruma personelimize yönelik gerçekleştirilen bu tür yayınlarla ilgili olarak gerekli idari ve hukuki inceleme ve soruşturmaların yapılacağından hiç kimsenin şüphesi olmasın."

Söz konusu sahne hakkında Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünden de bir açıklama yayınlandı.

Ceza infaz kurumlarında görev yapan personelin, temel insan hakları, uluslararası sözleşmeler ve ulusal mevzuata tam riayetle görevlerini ifa ettiği açıklandı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Buna karşın, bir televizyon kanalında yayınlanan 'Arka Sokaklar' adlı dizide, kurgunun da ötesine geçen, infaz ve koruma memurlarımızı töhmet altında bırakacak, görev sorumlulukları ile bağdaşmayan sahneleri kabul etmemiz mümkün değildir. Kurumlarımızı ve gece gündüz fedakarca çalışan personelimizi karalayan, eleştiri sınırlarının çok ötesinde hedef haline getiren söz konusu yayınları kınıyoruz."

 

O sahneye Adalet Bakanı Tunç'tan tepki! Arka Sokaklar dizisine ceza verilecek... ile ilgili etiketler Arka Sokaklar Ceza
GÜNÜN VİDEOSU

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hasta ziyaretinde gülümseten diyalog! "Finike yoluna tünel isterim"

Antalya Şehir Hastanesi'nde tedavi gören hastaları ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan ile hasta arasında gülümseten diyalog yaşandı: "Ne istiyorsun deme sakın. Yoksa Finike yoluna tünel isterim."