O ilçe için 8 kişi genel merkeze çağrıldı!

CHP'nin 31 Mart yerel seçimlerinde Bodrum'dan kimi aday göstereceği konusu merak edilirken yeni gelişmeler yaşandı.

Habertürk yazarı Esra Boğazlıyan'ın haberine göre Bodrum'da belediye başkanlığı için aday adayı olan 8 kişi CHP Genel Merkezi’ne çağırıldı. Görüşmede, 8 aday adayına mevcut belediye başkanı Mehmet Kocadon’un aday yapılacağı açıklandı ve kendilerinin çekilmesi istendi. Fakat aday adayları çekilmiyor ve Kocadon kararının gözden geçirilmesini istiyor.

8 ADAY BAŞVURUDA BULUNDU

 CHP, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için mevcut başkan Osman Gürün’ü aday gösterdi. Muğla için Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un adı geçiyordu. Fakat Kocadon aday gösterilmeyince bu kez gözler Bodrum’a çevrildi. Kocadon tekrar Bodrum’dan aday olacak mı olmayacak mı sorusu sorulurken Bodrum’da 8 aday adayı başvuruda bulundu.

"KARARI YENİDEN DEĞERLENDİRİN!"

Kulislere yansıyan bilgilere göre; Bodrum’da aday adayı olan bu 8 kişi CHP Genel Merkezi’ne çağrıldı. Genel merkezdeki görüşmede 8 aday adayına Bodrum için Kocadon’un yeniden aday gösterileceği söylenerek kendilerinin aday adaylığından çekilmeleri, Kocadon’u desteklemeleri istendi. Kocadon’un adaylığını kabul etmeyeceklerini söyleyen 8 aday adayı, kararın yeniden değerlendirilmesini istedi.

İYİ PARTİ DE ADAY ÇIKARIYOR

Bodrum’da CHP ve İYİ Parti’nin ortak aday göstereceği, CHP’nin İYİ Parti’yi destekleyeceği beklentisi vardı. Fakat bu gelişmeyle birlikte CHP ve İYİ Parti ittifakının Bodrum’da söz konusu olmayacağı anlaşılıyor. Bu arada yarın İYİ Parti’nin Mehmet Tosun’u Bodrum’dan aday göstermesi bekleniyor.

O ilçe için 8 kişi genel merkeze çağrıldı! ile ilgili etiketler Kemal Kılıçdaroğlu CHP İYİ Parti
GÜNÜN VİDEOSU

Fatih Portakal Kılıçdaroğlu'nu topa tuttu: Ya safım ya aptalım, benden pas!

Seçim öncesi Kemal Kılıçdaroğlu'nu öve öve bitiremeyen Portakal, seçimin ardından CHP'de demokrasi olmadığını belirterek, "Basiretsiz, korkak bir lider var. Benim gözümde Kemal Kılıçdaroğlu artık böyledir. Yazık ya, böyle mi yönetecektiniz insanları. Saf mıyım ben? Ya safım ya aptalım. Bu kadar yeter. Benden pas" dedi.