O hamle sonrası Hamas'tan Elon Musk'a davet!

Hamas Siyasi Büro üyesi Usame Hamdan Elon Musk'ın İsrail ziyaretinde Starlink uyduları konusunda el sıkışması sonrası Musk'ı Gazze'ye davet etti. İsrail'in hem askeri hem de siyasi olarak "fena halde başarısız" olduğunu belirten Hamdan İsrail'in Gazze topraklarının yüzde 80'ine ayak basamadığını ifade etti.

Hamas Siyasi Büro üyesi Usame Hamdan Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta Gazze Şeridi’ndeki çatışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu. Hamas Siyasi Büro üyesi Usame Hamdan, İsrail'in Gazze Şeridi’nde hem askeri hem de siyasi olarak "fena halde başarısız" olduğunu belirterek, kara harekatında ölen ve yaralanan İsrail askerlerinin sayısının İsrail'in açıkladığında daha fazla olduğunu aktardı.

GAZZE TOPRAKLARININ YÜZDE 80'İNE AYAK BASAMADI

Hamdan, kara harekatında ölen ve yaralanan İsrail askerlerinin sayısının İsrail'in açıkladığında daha fazla olduğunu aktardı. Binden fazla İsrail askerinin çatışmalarda yaralandığını öne süren Hamdan, yaralı askerlerin 500'ünün ağır ve orta derecede yaralı olduğunu iddia etti. İsrail’in verdiği kayıpların önümüzdeki günlerde artacağını ifade eden Hamdan, İsrail askerlerinin Gazze Şeridi’ndeki toprakların yüzde 80'ine ayak basamadığını ifade etti.

İsrail'in sadece güçten anladığını belirten Hamdan, İsrailli esirlerin Hamas’ın elinde olmaması halinde İsrail'in tutuklu Filistinli kadın ve çocukları asla serbest bırakmayacağını aktararak, "İsrail hapishanelerinde Filistinli mahkumlar olmasaydı, İsrailli esirleri tutmak zorunda kalmazdık” dedi.

Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da 11 Kasım’da Gazze gündemiyle toplanan İslam İşbirliği Teşkilatı - Arap Ligi Olağanüstü Ortak Zirvesi’nde alınan kararların uygulanması çağrısında bulunan Hamdan, güneyde ve kuzeyde temel ihtiyaç maddelerinde yaşanan ciddi sıkıntıların giderilmesi için Gazze'ye günlük olarak girişine izin verilen yardım tırlarının sayısının arttırılmasını talep etti.

ELON MUSK’A DAVET

ABD’li milyarder Elon Musk'ın İsrail’e yaptığı ziyarete değinen Hamdan, katliamların boyutunu ve Filistin halkına karşı işlenen suçları görmesi için Musk’ı Gazze Şeridi'ne davet etti.

ELON MUSK İSRAİL'E STARLİNK VERECEK 

7 Ekim’de Hamas tarafından saldırıya uğrayan Kfar Aza kibbutzunu gezdi. Daha sonra İsrail devlet başkanı İsaac Herzog ile bir görüşme gerçekleştirdi.

İsrail devlet başkanı Herzog ile görüşme yapan Musk uydu interneti hizmeti Starlink’in İsrail hükümetinin onayı dışında Gazze'ye internet sağlamayacağı konusunda el sıkıştı. İsrail devlet başkanı konu ile ilgili Musk’a “sizin yönettiğinizde dahil olmak üzere ses sosyal medya platformları anti-semitizm hastalığına liman oluyorlar” diyerek uyardı.

O hamle sonrası Hamas'tan Elon Musk'a davet! ile ilgili etiketler Hamas Elon Musk İsrail Starlink
GÜNÜN VİDEOSU

Ataşehir'de 2 kişinin canına mal olan yakıt tankerinin patlama anı kamerada!

Ataşehir'de 2 kişinin ölümüne neden olan yakıt tankerinin patlama anına ait görüntüler ortaya çıktı.