Nuri Gökhan Bozkır'ın iadesinin önündeki engel kalktı

Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu cinayetinin zanlısı Nuri Gökhan Bozkır'ın Ukrayna'da verilen kararla Türkiye'ye iadesinin önündeki engel kalktı. Bozkır, iltica talebinde bulunmuş, bu talep Ukrayna Yüksek Mahkemesi tarafından reddedilmişti. İşte detaylar...

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen ve Alman Vakıfları davalarının raporlarını hazırlayan Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu suikastının kilit şüphelisi Nuri Gökhan Bozkır’ın, Ukrayna’da sığınma talebinin reddine ilişkin Yüksek Mahkeme’de yaptığı itiraz da kabul edilmedi.

TÜRKİYE'YE İADE EDİLECEK

Böylece iltica talebi nihai olarak reddedilen Bozkır hakkında, iade kararı çıkarılmasının önündeki engel de kalkmış oldu. Adli kontrole tabi tutulan Bozkır’ın, iade kararı alınmasının ve itiraz ve üst başvuru yollarının tükenmesinin ardından Türkiye’ye iade edilmek üzere gözaltına alınacağı öğrenildi.

GEÇEN YIL UKRAYNA’DA YAKALANMIŞTI

18 Aralık 2002’de evinin önünde uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitiren Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu suikastının faili olduğu gerekçesiyle hakkında kırmızı bülten çıkarılan Nuri Gökhan Bozkır, Temmuz 2019’da Ukrayna’nın başkenti Kiev’de yakalanmıştı.

(DHA)

 

Nuri Gökhan Bozkır'ın iadesinin önündeki engel kalktı ile ilgili etiketler Ukrayna Türkiye Necip Hablemitoğlu iade suikast Nuri Gökhan Bozkır
GÜNÜN VİDEOSU

Hindistan'da korkunç kaza! 3 tren birbirine girdi: 288 ölü, 900'den fazla yaralı

Hindistan'da iki yolcu ve bir yük treninin çarpışması sonucu meydana gelen katliam gibi kazada son belirlemelere göre 288 kişi öldü 900'den fazla kişi de yaralandı.