Nikah ve düğünlere izin çıktı

Evlilik hazırlıkları yapanlar uzun süredir koronavirüs salgını tedbirlerinin gevşetilmesini bekliyordu. Kademeli normalleşmenin 1 Haziran'dan itibaren geçerli olacak ikinci adımında nikah ve nikah şeklindeki düğün törenlerinin yasağı kaldırıldı.

umhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı kademeli normalleşmenin ikinci adımında nikah ve düğün organizasyonları da yer aldı.

1 Haziran'dan itibaren açık ve kapalı alanlarda nikah, nikah şeklindeki düğün törenleri yapılabilecek. Bu organizasyonlar belirlenen şartlara göre düzenlenecek.

YİYECEK - İÇECEK İKRAMI YAPILMAYACAK

81 il valiliğine "Haziran Ayı Normalleşme Tedbirleri" genelgesi gönderen İçişleri Bakanlığı, konuyla ilgili olarak, "-Nikah törenleri, nikah merasimi şeklindeki düğünler açık alanlarda, masa ve sandalyeler arasında gerekli mesafenin bırakılması, temizlik, maske, mesafe kurallarına uyulması, yiyecek-içecek ikramının olmaması şartıyla yapılabilecek." ifadelerini kullandı.

 

 

 

Nikah ve düğünlere izin çıktı

Nikah ve düğünlere izin çıktı ile ilgili etiketler nikah Düğün 1 Haziran koronavirüs salgını Kademeli normalleşme
GÜNÜN VİDEOSU

Kastamonu'da şiddetli yağış! Dereler taştı, okullar tatil edildi

Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde şiddetli yağış nedeniyle hayat durma noktasına geldi. İnebolu Çayı'nda ortaya çıkan görüntüler ise oldukça korkutucu.