Danimarkalı santrfor Nicolai Jörgensen Kasımpaşa'da kariyerini yeniden ayağa kaldırmak istiyor

Nicolai Jörgensen. "Geçen sezon benim için zor geçti. İstediğim kadar oynayamadım. Bu sezon ise düzenli olarak forma giymek istiyorum. 10 golden fazlasına ulaşmak istiyorum. İlk etapta burada sürekli oynamak ve başarılı olmak istiyorum. Umarım başarılı olurum ve burada 4-5 sene kalabilirim. Kariyerimin son sezonunda da Kopenhag'a dönüp orada futbolu bırakabilirim."

Kasımpaşa'nın bu yaz Feyenoord'dan transfer ettiği Danimarkalı santrfor Nicolai Jörgensen, kariyerini yeniden ayağa kaldırmaya geldiğini söyledi. Süper Lig'in ilk 4 haftasında 2 gol atan 30 yaşındaki futbolcu, "Kasımpaşa'nın kariyerimde işleri tekrar yoluna koyabilmemde çok ciddi yardımı olabileceğini düşünüyorum" dedi.

Geçen sezon Türkiye'ye transferinin Hollanda ekibinin izin vermemesi yüzünden suya düştüğünü kaydeden Jörgensen, "Geçen sezon benim için zor geçti. İstediğim kadar oynayamadım. Bu sezon ise düzenli olarak forma giymek istiyorum. 10 golden fazlasına ulaşmak istiyorum. İlk etapta burada sürekli oynamak ve başarılı olmak istiyorum. Umarım başarılı olurum ve burada 4-5 sene kalabilirim. Kariyerimin son sezonunda da Kopenhag'a dönüp orada futbolu bırakabilirim" diye konuştu.

Danimarkalı santrfor Nicolai Jörgensen Kasımpaşa'da kariyerini yeniden ayağa kaldırmak istiyor

"DANİMARKA MİLLİ TAKIMI'YLA GURUR DUYUYORUM"

Jörgensen, EURO 2020'de yarı final oynayan Danimarka Milli Takımı'yla gurur duyduğunu dile getirdi. Vikingler'in formasını 39 kez giyen ve 9 gol atan futbolcu, şunları söyledi:

"Gerçekten çok gururluyum. İnanılmaz bir işe imza attılar. Milli takımla orada olamamak benim açımdan eğlenceli değildi. Ancak Danimarka için 40 maça çıktım. Turnuvada başardıklarını görünce çok gururlandım. Belki biraz şanslı olsalar finale çıkabilirlerdi. Yine de yarı final oynadıkları için çok gururluyum. Bu başarı sürecektir. Danimarka önümüzdeki turnuvalarda da başarılı olacaktır. Eğer Kasımpaşa'da iyi işler yaparsam milli takımda tekrar yer almak istiyorum."

ERİKSEN OLAYI...

EURO 2020'de Danimarka'nın Finlandiya ile yaptığı müsabakada ciddi bir rahatsızlık geçiren vatandaşı Christian Eriksen'i televizyonda o şekilde görmenin kendisi için çok zor olduğunu ifade eden Jörgensen, "Çok uzun zamandır birbirimizi tanıyoruz. 16 yaşında oda arkadaşlığı yaptık. Yaklaşık 10 sene milli takımda beraber oynadık. Başına gelenler üzücü ve zordu ama bazen daha kötüsü olmadığı için mutlu olmanız gerekiyor. Simon Kjaer ve Kasper Schmeichel başta olmak üzere Danimarkalı oyuncular, o anda çok doğru bir reaksiyon göstererek kahramanca davrandı. Bir Danimarkalı olarak bundan gurur duyuyorum." şeklinde görüş belirtti.

NELSSON VE CORNELİUS'A ÖVGÜ

Danimarkalı futbolcu, bu sezon Galatasaray'a transfer olan Victor Nelsson ve Trabzonspor'un kadrosuna kattığı Andreas Cornelius ile ilgili övgü dolu ifadeler kullandı.

"Nelsson, çok iyi bir yetenek. Milli takıma giderek bunun karşılığını aldı. Bire birde ve fizik olarak çok iyi. Türkiye'de iyi işler yapacağına inanıyorum. Cornelius ile milli takımda beraber oynadık. Fiziksel olarak gördüğüm en kuvvetli oyunculardan biri. Çok iyi bir hedef santrfor. Doğru bir şekilde kullanıldığında burada çok gol atacaktır."

Danimarkalı santrfor Nicolai Jörgensen Kasımpaşa'da kariyerini yeniden ayağa kaldırmak istiyor ile ilgili etiketler Kasımpaşa Danimarka Nicolai Jorgensen