Trabzonspor dijital yatırım aracı Non-Fungible Token dünyasına katıldı...

Trabzonspor Kulübü, son yılların en fazla rağbet gören dijital yatırım araçlarından NFT dünyasına katıldı. Spordan sanal gayrimenkule kadar geniş bir yelpazeye sahip, çeşitli öğelere dayanan dijital varlıkları tanımlamak için kullanılan ve tam adı 'Non-Fungible Token' olan NFT, sanal dünyada son yılların gözde yatırım aracı olarak öne çıkıyor.

17 haftadır Süper Lig’in zirvesinde yer alan ve şampiyonluğa koşan Trabzonspor da NFT dünyasına yaptığı girişimle adımını attı.

Bordo mavili taraftarları yönlendirmek üzere Capital Block isimli şirketle anlaşan Trabzonspor Kulübü, şampiyonluğun yaşanacağı sezon için ilerleyen aylarda iki NFT arzı yapmayı planladığını açıkladı. 

Trabzonspor’da Pazarlama, Halkla İlişkiler ve Medya İletişim'den sorumlu yönetim kurulu üyesi Serdar Ekrem Şirin anlaşmayla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Trabzonspor olarak NFT dünyasına başarılı geçirdiğimiz bir sezonda adım atmış bulunuyoruz. 'Blockchain' teknolojisi ile sporu bir araya getiren Capital Block ile iş birliği yaparak Trabzonspor’un kültür mirasını çok yakında taraftarımıza dijital ortamda sunacağız. Doğru sezonda, doğru kurumlarla iş birliği yapıyor olmaktan son derece mutluyum” dedi.

NFT ARZI BEKLENİYOR

Capital Block CEO'su Tim Mangnall ise “Trabzonspor taraftarları artık kulübün ilk NFT arzını beklemeye başlayabilir. Kulüp Süper Lig'de bu kadar güçlü bir konumdayken, bu sezonun sonunda başka bir NFT arzı ile kutlama yapmayı umuyoruz" diye konuştu.

NFT NEDİR?

Spordan sanal gayrimenkule kadar geniş bir yelpazeye sahip, çeşitli öğelere dayanan dijital varlıkları tanımlamak için kullanılan ve tam adı 'Non-Fungible Token' olan NFT, sanal dünyada son yılların gözde yatırım aracı olarak öne çıkıyor.

Trabzonspor dijital yatırım aracı Non-Fungible Token dünyasına katıldı... ile ilgili etiketler Trabzonspor NFT Serdar Ekrem Şirin
GÜNÜN VİDEOSU

Bakan Varank, yürümeye zorluk çeken 70 yaşındaki seçmeni Togg ile oy kullanacağı okula götürdü

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bursa'da oyunu kullandı. Bakan Varank, Bursa'da oy kullanırken yürüme güçlüğü çeken Hatice Sevinç'i Togg ile evinden alarak oy kullanacağı okula götürdü. İşte detaylar...