Nevşin Mengü'nün mesnetsiz iddialarına Bakan Varank'tan sert tepki: Faşist zihniyet!

Nevşin Mengü'nün mesnetsiz iddialarına Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'tan sert tepki geldi. Bakan Varank, Twitter'dan yaptığı açıklamada "Tuttuğum aynada, kendi faşist zihniyetleri karşılarına çıkınca nasıl da zorlarına gidiyor!." ifadelerini kullandı.

Gazeteci Nevşin Mengü, YouTube kanalında gerçekleştirdiği yayında Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile ilgili bir iddiada bulundu.

Varank'ın İmam Hatip Lisesi mezunu olduğunu ifade eden Mengü, ODTÜ hazırlık sınıfında İngilizce eğitim verildiğini söyledi ve soruların çalındığı döneme dair mesnetsiz bir iddia ortaya attı.

Mengü, "Varank'ın hazırlık okuması gerekirdi, hazırlığı atladı mı artık ne yaptı? Belki de ODTÜ'ye nasıl girdiyse hazırlığı da öyle atlamıştır. O dönemler sorular… Hatırlayın öyle dönemler oldu." dedi.

"TUTTUĞUM AYNADA, KENDİ FAŞİST ZİHNİYETLERİ KARŞILARINA ÇIKINCA ZORLARINA GİDİYOR"

Mengü'nün videosunu alıntılayan Mustafa Varank, Mengü'ye sert bir cevap verdi.

Indiana'da fizikçi Geoffrey Fox ile çalıştığını belirten Bakan Varank, Mengü'nün iddiasına, "Tuttuğum aynada, kendi faşist zihniyetleri karşılarına çıkınca nasıl da zorlarına gidiyor! Ben Indiana'da fizikçi Geoffrey Fox ile çalıştım, beraber makalelerimiz var, hiç kılık kıyafetimle, inancımla ilgilenmedi. Ona da yaz istersen, belki soruları dağıtmıştır?" yanıtını verdi.

 

Nevşin Mengü'nün mesnetsiz iddialarına Bakan Varank'tan sert tepki: Faşist zihniyet! ile ilgili etiketler Nevşin Mengü Mustafa Varank

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Bayraktar AKINCI'dan Çakır'la tam isabet! 100 km uzaktan hedefi işte böyle vurdu...

Bayraktar AKINCI TİHA, milli olarak geliştirilen Çakır Seyir Füzesi ile gerçekleştirdiği test atışında 100 kilometre uzaktan deniz üstündeki hedefi tam isabetle vurdu. İşte o anlar...