NEFER dondurucu soğuk testinden tam not aldı!

ASELSAN'ın Uzaktan Komutalı Silah Sistemi ailesinin son model üyesi, yerli üretim NEFER, soğukta testleri geçti ve tam not aldı.

ASELSAN Uzaktan Komutalı Silah Sistemi ürün ailesinin en yeni üyesi NEFER, Kazakistan’ın zorlu kış koşullarında gerçekleşen müşteri testlerini başarıyla tamamladı. NEFER, atışlarda gösterdiği performans ile yetkililerden tam not aldı.

Batı veya Doğu menşeli 25/30mm otomatik topların ve anti tank füzelerinin takılabildiği, üzerinde 7.62mm eş eksenli silahın bulunduğu NEFER Silah Sistemi, hafifliği ve düşük siluetiyle de pazarda bir ilk olma özelliğine sahip.

nefer_1899588_620x410

TÜM ÜLKELER İÇİN İDEAL

6x6 ve 8x8 paletli veya tekerlekli kara araçlarına takılabilen NEFER, hem NATO silahlarının kullanımda olduğu ülkeler hem de Rus menşeli silahları envanterlerinde bulunduran ülkeler için ideal bir seçenek olarak ortaya çıkıyor.

NEFER, üzerinde bulunan gelişmiş görüş sistemi ve atış kontrol bilgisayarı sayesinde gece/gündüz koşullarında otomatik hedef tespit / takip imkânı ve yüksek doğrulukta balistik çözüm ile sabit ve hareketli hedeflere isabetli atış imkânı sağlıyor.

Bugüne kadar 14 farklı ülkede 2000 adedin üzerinde Uzaktan Komutalı Silah Sistemi hali hazırda kullanımda olan ASELSAN, yeni ürünü NEFER’i başta Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Güçleri olmak üzere dost ülkelerin hizmetine sunmaya hazırlanıyor.

NEFER dondurucu soğuk testinden tam not aldı! ile ilgili etiketler ASELSAN nefer