NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: Putin barışı yok etti, NATO Ukrayna'nın yanındadır

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg Polonya'da düzenlediği basın toplantısında Ukrayna'nın yanında olduklarını söyledi. Stoltenberg, "Putin barışı yok etti, Belarus işgale yardım etti" dedi.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Polonya’da Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duma ile hava kuvvetlerinde basın toplantısı düzenledi. Stoltenberg, "Putin Avrupa'da barışı yok etmiştir" dedi.

Stoltenberg'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Putin barışı yok etti, Belarus işgale yardım etti, NATO Ukrayna'nın yanındadır.

Geçtiğimiz hafta içerisinde biz ittifakımızın doğu kısmındaki mevcudiyetimizi güçlendirdik. Fransız birlikleri Romanya'dan da geliyorlar. Bizim savunma yönündeki taahhütlerimiz tartışılmazdır, NATO topraklarını savunmaya devam edeceğiz.

Rusya ile savaşmak istemiyoruz, iyi niyetli diplomatik yollara başvurmalıdır. Tüm dünya barış için Ukrayna'nın yanındadır.

Polonya'nın ittifakımıza verdiği güçlü destekten dolayı teşekkür ederim."

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: Putin barışı yok etti, NATO Ukrayna'nın yanındadır ile ilgili etiketler NATO Ukrayna Rusya Belarus jens stoltenberg
GÜNÜN VİDEOSU

Mustafa Varank, Bursalı başkanlara kıyafet ve ayakkabı ısmarladı: Kombinin şıklığı halis mi?

Mustafa Varank, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve yeni dönem başkan adayı Alinur Aktaş'a ayakkabı, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban'a ise ceket pantolon ısmarladı. İzleyenleri gülümseten o anları Varank, "Alper başkana yaptığımız kombinin şıklığı halis mi?" notuyla paylaştı.