Mustafa ve Emina'nın boşanma maliyeti belli oldu!

Mustafa Sandal ve Emina Jahovic'in 10 yıllık evliliği dün noktalanmıştı. Beykoz’daki evin satışından 2 milyon dolar ile 25 bin lira nafaka ödeyecek olan Mustafa Sandal'ın, eski eşine ayrıca Sırbistan’dan 250 bin euro değerinde ev alacağı ortaya çıktı.

Şarkıcı Mustafa Sandal ile Emina Jahovic'in 10 yıllık evlilikleri noktalandı. Çiftin boşanma davaları, Beykoz Adliyesi'nde dün görüldü. Davacı Emina Jahovic'in avukatı Salim Baki şiddetli geçimsizlik nedeniyle tarafların anlaşmalı olarak boşanmalarına karar verilmesini istedi. Mahkemeye boşanma protokolü sundu. Çift, "Evlilik birliğinin temelinden sarsılması nedeniyle" anlaşmalı boşanmak istedi.

Mustafa ve Emina'nın boşanma maliyeti belli oldu!

2 MİLYON DOLAR EMİNA'NIN OLACAK

Emina Jahovic, 15 dakika süren duruşmada çocukların velayetinin kendisinde olacağını belirtti. Mahkeme çifti anlaşmalı olarak boşadı. Protokole göre; iki çocuğun velayeti anneye verilecek. Çocuklar babayla belirli günlerde görüşecek. Çiftin oturduğu Beykoz Çubuklu Vadi Evleri'ndeki ev, boşanma en az 3 milyon dolar bedelle satılacak. 1 milyon dolar Mustafa Sandal'ın, 2 milyon dolar Emina Jahovic'in olacak. Emmina Jahovic'e ödenecek 2 milyon doların en az 500 bin doları çocukların üniversite eğitimleri için ayrılacak. Toplam boşanma bedeli 10 milyon lirayı geçiyor.

Mustafa ve Emina'nın boşanma maliyeti belli oldu! - Resim : 2

EVLENİRSE NAFAKA KALKACAK

Ev satılana dek Emina Jahovic, bu evde oturacak. Emina Jahovic, bu evde oturmak istemezse kirasını alacak. Boşanmanın kesinleşmesinden itibaren en az 4 yıl içerisinde Mustafa Sandal, Emina Jahovic adına Sırbistan'da 250 bin euro değerinde bir konut satın alacak. Tarafların ortaklaşa aldığı 'Songwritter' isimle tekne, 3 ayda bir Emina Jahovic'in kullanımına verilecek. Teknenin tüm giderleri Mustafa Sandal tarafından karşılanacak.

Mustafa Sandal, Emina Jahovic'e aylık 25 bin lira nafaka ödeyecek. Emina Jahovic, başka biriyle evlenirse Mustafa Sandal bir daha nafaka ödemeyecek. Ancak Emina Jahovic, ortağı olduğu kozmetik firmasından gelir elde etmeye başladığı taktirde nafaka miktarında azalmaya gidilecek, çocuklara ödenen nafaka miktarında ise artırıma gidilecek.

Mustafa ve Emina'nın boşanma maliyeti belli oldu! - Resim : 3

ÇOCUKLAR İÇİN 6O BİN LİRA TATİL PARASI

Baba iki çocuk için 5'er bin liradan 10 bin lira iştirak nafakası ödeyecek. Yine yıllık çocuklar için 60 bin lira tatil parasını Mustafa Sandal ödeyecek. Çocukların eğitim ve diğer masrafları baba tarafından karşılanacak. Mustafa Sandal, Emina Jahovic istediği zaman, çocuklara veya Emina Jahovic'e araç kiralayacak. Eğer Sandal, Emina Jahovic'e 275 bin lira değerinde bir araç satın alırsa araç kiralama sorumluluğu ortadan kalkacak.

Mustafa ve Emina'nın boşanma maliyeti belli oldu! ile ilgili etiketler Mustafa Sandal boşanma emina sandal nafaka
GÜNÜN VİDEOSU

Ölümün kıyısından döndü! TV izlerken kurşun kafasını böyle sıyırdı

Yalova'da gece bekçiliği yapan vatandaş, iş yerinde televizyon izlediği sırada bir yorgun mermi tavanı delerek başını sıyırıp koltuğa düştü. Ölümden dönen İdirs Fidan isimli vatandaşın yaşadığı korku dolu anlar güvenlik kameralarına yansıdı.