Müslüme ile ilgili akılları karıştıran iddia: Boyun kısmında dedesine ait DNA bulundu!

Mersin'de kaybolduktan 10 gün sonra cansız bedeni bulunan Yörük kızı Müslüme'nin ölümünün ardından soru işaretleri devam ederken eski Emniyet Müdürü Feramuz Erdin, tutuklanan dede ile ilgili dikkat çeken iddialar ortaya attı. Müslüme'nin boyun kısmında dedesine ait DNA'nın bulunduğunu belirten Erdin, dedenin ifade vermek isteyen çocuklara 'Birisine söylerseniz sizi öldürürüm' dediğini söyledi.

Mersin'in Gülnar ilçesinde Yörük ailenin en küçük çocukları Müslüme'nin kaybolduktan 10 gün sonra cansız bedeni bulunması beraberinde pek çok soru işaretini getirdi. 

Müslüme Yağal'ın ölümüyle ilgili tüm gözler Adli Tıp'tan gelecek rapora çevrilmişken eski Emniyet Müdürü Feramuz Erdin, çok konuşulacak bir iddia ortaya attı.

Odatv'den Fethi Yılmaz'a konuşan Feramuz Erdin, küçük kızın boyun kısmında tutuklanan dedesine ait DNA bulunduğunu öne sürdü.

"BİRİSİNE SÖYLERSENİZ SİZİ ÖLDÜRÜRÜM"

Küçük kızın cenazesinin bulunduğu yere dedesi tarafından traktörle götürülüp bırakıldığını söyleyen Erdin, açıklamalarına şöyle devam etti:

"Müslüme'nin oraya dedesi tarafından götürüldüğünü gören çocuklar olduğu ortaya çıktı. Bu şahıslar ifade verdi ve dedenin "birisine söylerseniz sizi öldürürüm' diye kendilerini ölümle tehdit ettiğini anlattılar."

Müslüme ile ilgili akılları karıştıran iddia: Boyun kısmında dedesine ait DNA bulundu!

 

"4-5 GÜN HAYATTA KALMIŞ"

Müslüme'nin kaybolduktan 4-5 gün boyunca sağ olduğunu iddia eden Feramuz Erdin, "Normal otopsi sonucunu beklemek lazım ama 4 veya 5 gün hayattaymış. Ön otopsi raporuna göre cansız bedeni 5-6 günlükmüş." dedi.

"BOYUN KISMINDA DEDESİNİN DNA'SI BULUNMUŞ"

Erdin, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:

"Müslüme'nin boyun kısmında dedesinin DNA'sı bulunmuş. Bu durum dedeyi en büyük şüpheli olarak gösteriyor. Ama şu ana kadar dede bununla ilgili bir itirafta bulunmuş değil. Çocuğun herhangi bir istismara uğrayıp uğramadığı da belli değil. Çünkü çocuğun vücudunda deformasyon fazla. Adli Tıp raporu çıktıktan sonra istismara uğrayıp uğramadığı belli olacak."

Müslüme ile ilgili akılları karıştıran iddia: Boyun kısmında dedesine ait DNA bulundu! - Resim : 2

"AİLE İÇİNDEKİ BİR TECAVÜZDEN DOLAYI TUTUKLANDI"

Erdin ayrıca, dedenin Müslüme'nin ölü bulunmasından dolayı değil, daha önce aile içindeki bir tecavüzden dolayı tutuklandığını söyledi.

EN BÜYÜK ŞÜPHELİ DEDE

Cesette bulunan DNA'nın çocuğa karşı bir istismar göstergesi olmadığını belirten Erdin, en büyük şüphelinin yine de dede olduğunu belirtti.

MÜSLÜME'NİN ANNESİ: NEDEN TUTUKLANDIĞINI BİZ DE BİLMİYORUZ

Müslüme'nin annesi Selvi Yağal, günler süren sorgunun ardından serbest kalmış, küçük kızın dedesinin tutuklanmasıyla ilgili soruya "Biz de bilmiyoruz. Jandarma ne dediyse biz onu yaptık. Bırakınca da hayvanlarımızın başına geldik." demişti.

MÜSLÜME'NİN AĞABEYİ: BİR ANDA OLDU, ANLAMADIM

Küçük kızın abisi ise "Siz serbest kaldınız. Dedeniz neden tutuklandı?" sorusunu şöyle yanıtlamıştı:

"Bilmiyorum. Bir anda oldu. Anlamadım… Kaybolduğu gün ailemle hayvanları otlatmaya gitmiştik. Döndüğümüzde kaybolduğunu öğrendik. Dedemin neden tutuklandığını bilmiyorum."

 

Müslüme ile ilgili akılları karıştıran iddia: Boyun kısmında dedesine ait DNA bulundu! ile ilgili etiketler Mersin Gülnar Müslüme Hasan Yağal dede yörük
GÜNÜN VİDEOSU

Türkiye’nin savaş uçağı KAAN'ın yeni görüntüleri paylaşıldı: KAAN'ı bir de kendi sesinden dinleyin!

Türk Havacılık Uzay Sanayii, Milli Muharip Uçağı KAAN'ın uçuşuna dair yeni görüntüler paylaştı. Paylaşıma "KAAN’ı bir de kendi sesinden dinleyelim" notu düşüldü.