Murat Kurum'dan kadın girişimcilere müjde: Kendi işini kurmak isteyene 100 bin TL destek!

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, kendi işini kurmak isteyen kadınlara 100 bin lira destek vereceklerini duyurdu.

Çözüm odaklı bir profile sahip olan ve sahada çalışmalarını sürdüren Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, bu kez Bayrampaşa'da kadın girişimcilerle buluştu.

Burada kısa bir konuşma da yapan Murat Kurum, kadın girişimcilere müjde verdi.

Kadın girişimcileri destekleyeceklerini söyleyen Kurum, "100 bin girişimci kadınımıza; size İBB’den 100 bin lira, işini geliştir’ diyeceğiz. Gözün arkada kalmasın Murat evladın, Murat kardeşin, Büyükşehir yanında’ diyeceğiz." dedi.

Murat Kurum, devam eden konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

KENDİ İŞİNİ KURMAK İSTEYEN KADINLARA 100 BİN TL

Buradaki girişimci hanımefendilerimiz gibi; işini kuracak hanımefendiler vereceğimiz sermayelerle, İSMEK'te vereceğimiz yine eğitimlerle, desteklerle kendi işini kurabilecek.

Hane ekonomisine destek olacak. Çocuklarını daha iyi şartlarda yetiştirmek için bir mücadele verecek. Biz ona katkı sunmuş olacağız. Onun mutluluğuna, duasına şahitlik etmiş olacağız.
"İstanbul sevdasıyla, Türkiye sevdasıyla ortaya koyduğunuz desteklerinizi, hayır dualarınızı her an yanımızda hissediyoruz"

Değerli yol arkadaşlarım; şairin de ifade ettiği gibi, evi yuva yapan nasıl kadınsa, toprağı vatan yapan kadınlardır. Bu ülkeyi yetiştirdikleri evlatlarıyla, girişimci ruhlarıyla, asil duruşlarıyla vatan yapan bu salondaki siz değerli kadınlarımızdır, Türkiye'nin kadınlarıdır.

Sizler mimariden şehirciliğe, tarladan üniversiteye, evlerinizden fabrikalarımıza, okullardan adliye binalarına kadar ve güvenliğimize kadar istihdamda, ekonomide, üretimde her alanda Türkiye'yi Bayrampaşa'yı büyütenlersiniz. 

Bizim medeniyetimiz tam 15 asırdır kadının varlığını sınırlı tutan toplumların aksine tarihin her döneminde kadınlarımızı sosyal, siyasal ve ekonomik yaşamın merkezine koymuştur.

Sizlerin İstanbul sevdasıyla, Türkiye sevdasıyla ortaya koyduğunuz desteklerinizi, hayır dualarınızı her an yanımızda hissediyoruz.

Ben bu duruşunuzdan, özveri ve samimiyetinizden dolayı her birinize teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız diyorum.

 

"Büyük bir davanın mensuplarıyız"

Kıymetli kardeşlerim, bizler büyük bir davanın mensuplarıyız. Nedir o dava? Halka hizmeti Hakk'a hizmet gören büyük ve güçlü Türkiye davasıdır. Türkiye'yi inşa etme davasıdır. Liderimiz, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 94 yılında büyük bir yürüyüşe başladı.

"Söz milletindir" diyerek çıktığı bu yolda Türkiye'nin en büyük ailesini kurdu. İşte o aile AK Parti'dir. AK Parti milleti kucaklayan, hiçbir ayrım gözetmeyen, inancı, kültürü, değerleri ne olursa olsun herkesi kucaklayan 'Ben bu milletin ferdiyim ve geleceğe güvenle yürümek istiyorum' diyen herkesin partisi oldu.

 

"Milletin adamına omuz vermek için ter döktünüz"

Sizler gece demediniz gündüz demediniz yeri geldi uykusuz kaldınız yeri geldi bir damla su içmediniz yeri geldi evladınızı ay yıldızlı bayrağımız, vatanımız için şehit verdiniz...

Halkın sesine kulak vermek, Hakk'ın rızasını kazanmak, milletin adamına omuz vermek için ter döktünüz, çaba gösterdiniz. 

Sizler AK Parti teşkilatlarımzın ufkunu aydınlattınız, feneri oldunuz... Milletimizin umudu oldunuz, meşalesi oldunuz ve 22 yıldır da sizler birlikte hep birlikte yol yürüyoruz. 

Emeğinizin hakkı asla ödenmez. Ama biz açıkladığımız İstanbul Vizyonu ile göreceksiniz annelerimizin hizmetkarı olacağız, yol arkadaşı, dert ortağı olacağız.
"39 ilçemizde kadınlarımızın heyecanını görüyoruz"

Biz projelerimizi açıklarken bu vizyon gençlik hareketi, kadın hareketi olacak dedik. Biz tüm içlerimizde, her yerde, 39 ilçemizde kadınlarımızın heyecanını, motivasyonunu görüyoruz. Sizlere güveniyoruz. 

Sizler hangi sektörde iş yapmak isterseniz, biz o karar noktasında sizlerin yanında olacağız.

Murat Kurum'dan kadın girişimcilere müjde: Kendi işini kurmak isteyene 100 bin TL destek! ile ilgili etiketler Murat Kurum İstanbul AK Parti
GÜNÜN VİDEOSU

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hasta ziyaretinde gülümseten diyalog! "Finike yoluna tünel isterim"

Antalya Şehir Hastanesi'nde tedavi gören hastaları ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan ile hasta arasında gülümseten diyalog yaşandı: "Ne istiyorsun deme sakın. Yoksa Finike yoluna tünel isterim."