Muhammed Yakut, İspanya'da tutuklu bulunduğu cezaevinden serbest bırakıldı!

İspanya'nın Santander şehrinde yakalanarak tutuklanan Muhammed Yakut’un serbest bırakıldığı öğrenildi. Yakut hakkında, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca "Birden fazla kişi tarafından birlikte yağma" ile “kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirme ve yayma" suçlarından soruşturma başlatılarak, kırmızı bülten çıkarılmıştı.

Mevlüt Yüksel
Mevlüt Yüksel

MEVLÜT YÜKSEL/ÖZEL HABER

Almanya’da genel seçimler öncesi sosyal medya üzerinden yayınlar yapan Muhammed Yakut, Eylül ayının başında İspanya’da gözaltına alınmıştı.

YAKUT İSPANYA’DA KİMLİK KONTROLÜNDE YAKALANMIŞTI!

Yakut hakkında, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca "Birden fazla kişi tarafından birlikte yağma" ile “kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirme ve yayma" suçlarından birden fazla soruşturma başlatılmış ve yakalanması için kırmızı bülten çıkarılmıştı. Almanya’dan İspanya’ya geçtiği belirlenen Yakut’un İspanya’nın Kuzeyi’nde olan Santander adlı şehirde bulunduğu yeri, Türkiye tarafından belirlenmişti. Kimlik kontrolünde yakalanan Yakut için Türkiye'nin iade talebi ilgili bilgiler, Madrid Büyükelçiliğine iletilerek yasal süreç başlatılmıştı.

MUHAMMED YAKUT’UN SERBEST BIRAKILMASI ŞAŞKINLIK YARATTI!

İspanya'nın Santander yakalanarak tutuklanan ve Türkiye’ye iadesi beklenen Muhammed Yakut’un serbest bırakıldığı öğrenildi.Yakut’un Türkiye’ye neden iade edilmediği ve serbest bırakılma gerekçesi henüz açıklanmadı. Bir çok suçtan hakkında 25 Mayıs’ta kırmızı bülten çıkarılan Yakut’un serbest kalması şaşkınlıkla karşılandığı ifade edildi.

EŞİ VE OĞLUNA ADLİ KONTROL ŞARTI VERİLDİ!

Öte yandan İspanya'da serbest bırakılan Muhammed Yakut'un eşi ve oğlu, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında gözaltına polis tarafından takibe alındığı öğrenildi. Muhammed Yakut'un eşinin, buluştuğu kişilerden 100 ila 200 bin dolar arasında elden para aldığının belirlenmesi üzerine gözaltına alındığı ortaya çıktı. Gözaltına alınan Yakut'un eşi ve oğluna bu para trafiğinin sorulduğu ve Ankara'da yaptıkları ticari bir işten dolayı alacakları olduğunu söyledikleri belirtildi. Yakut'un eşi ve oğluna, HTS kayıtlarına göre ortak sinyal verdikleri zamanlarda, Muhammed Yakut'un yayınladığı bu videolar için birlikte hareket edip etmedikleri sorulduktan sonra, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Muhammed Yakut, İspanya'da tutuklu bulunduğu cezaevinden serbest bırakıldı! ile ilgili etiketler Muhammed Yakut İspanya
GÜNÜN VİDEOSU

İşte 5.1 büyüklüğündeki deprem sırasında Bursa'da yaşanan panik anı!

Merkez üssü Marmara Denizi Gemlik Körfezi olan 5.1 büyüklüğünde deprem sırasında Bursa'da panik anları güvenlik kameralarına böyle yansıdı.