Muğla'da orman yangını... Saatlerdir kontrol altına alınamadı

Muğla’nın Ula ilçesinde çıkan ve rüzgarın etkisiyle büyüyen orman yangınına havadan ve karadan müdahale ediliyor. Şimdiye kadar yüzlerce dönüm tarım arazisi ve iki adet ahırın kül olduğu yangın kontrol altına alınamıyor.

Edinilen bilgiye göre, saat 14.30 sıralarında Muğla'nın Ula ilçesine bağlı Karaböğürtlen Mahallesi Akçay mevkiinde bulunan ormanlık alanda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.

Kızılçam ormanlarının bulunduğu bölgede başlayan yangın, rüzgarında etkisiyle Kıyra Mahallesi istikametinde büyümeye devam ediyor. Yangına Muğla Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı 3 uçak ve 7 helikopter, 50 arazöz ve 150 orman işçisinin yanı sıra Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekiplerinin de desteğiyle müdahale ediliyor.

4 ayrı noktada müdahale ediliyor

Olumsuz hava koşulları nedeniyle geniş bir alana yayılan yangına 4 ayrı noktadan yoğun bir şekilde müdahale ediliyor. Yerleşim alanlarını tehdit etmeyen yangında yüzlerce dönüm tarım arazisiyle 2 adet ahır küle döndü. Ahırda bulunan hayvanlar son anda sahipleri tarafından kurtarıldı.

Orman Müdürü'nden açıklama

Muğla Orman Bölge Müdürü Mehmet Çelik, yangının henüz söndürülememesi nedeniyle vatandaşların tepki gösterdiğini belirterek, “Şu an da ekiplerimiz tüm gücüyle çalışıyor. Allah’ın izniyle yangını kontrol altına alacağız. Tepkinin nedenine anlam veremiyorum. Arazinin sarp ve kayalık olması, söndürme çalışmalarımızı güçleştiriyor. 150 metrelik bir hattımız kaldı. Orayı da kontrol altına alırsak, yangını söndürmüş olacağız” dedi.

Muğla'da orman yangını... Saatlerdir kontrol altına alınamadı ile ilgili etiketler Haber
GÜNÜN VİDEOSU

Hawaii'deki Kilauea Yanardağı'nda patlama! İşte o görüntüler

Hawaii'deki Kilauea Yanardağı'nda patlama meydana geldi. Faaliyete geçen yanardağ helikopter ile böyle görüntülendi...