Moskova'da DEAŞ'ın üstlendiği terör saldırısının failleri yakalandı!

Rusya'nın başkenti Moskova'daki Crocus Belediye Binası'nda yer alan konser salonu saldırısının failleri yakalandı. Kremlin 11 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

Son dakika haberi: Rusya'nın başkenti Moskova'da Crocus Belediye Binası'nda yer alan konser salonuna silahlı saldırganlar tarafından gerçekleştirilen saldırıda 90'dan fazla kişi hayatını kaybetti, 100’den fazla kişi yaralandı.

SALDIRIYA DOĞRUDAN KATILAN 4 KİŞİ DAHİL 11 ZANLI YAKALANDI

Rusya İstihbarat Başkanı Bortnikov, Crocus City'deki saldırıya doğrudan katılan 4 kişi dahil toplamda 11 zanlının yakalandığını Rusya Devlet Başkanı Putin'e bildirdi.

Moskova'da DEAŞ'ın üstlendiği terör saldırısının failleri yakalandı!

SALDIRIYI DEAŞ ÜSTLENDİ

Saldırının ardından sosyal medyadan açıklamada bulunan terör örgütü DEAŞ, Moskova'daki saldırıyı mensuplarının düzenlediğini iddia etti. Terör örgütü paylaşımında; Moskova banliyösünde yer alan Krasnogorsk'taki konser salonuna örgüt üyelerinin saldırdığını belirtti.

MEDVEDEV'DEN AÇIKLAMA: ÖLÜME ÖLÜM!

Rusya Federasyonu Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitri Medvedev, başkent Moskova'da düzenlenen saldırıya ilişkin konuştu.

Medvedev konuyla ilgili şunları söyledi:

"Terör saldırısında hayatını kaybedenlerin ailelerine en içten taziyelerimizi sunuyor, kurbanların tüm sevdiklerine yürekten güç veriyoruz. Teröristler sadece misilleme teröründen anlarlar. Güce güçle karşılık verilmezse ve teröristlerin topyekûn infazları ve ailelerine yönelik baskılara ölümlerle karşılık verilmezse hiçbir mahkeme ve soruşturma işe yaramayacaktır. Dünya deneyimi. Bunların Kiev rejiminin teröristleri olduğu tespit edilirse, onlara ve ideolojik ilham kaynaklarına başka türlü davranmak mümkün değildir. Hepsi bulunmalı ve terörist olarak acımasızca yok edilmelidir. Buna böyle bir vahşeti gerçekleştiren Devlet yetkilileri de dahildir. Ölüm için ölüm..."

 

 

Moskova'da DEAŞ'ın üstlendiği terör saldırısının failleri yakalandı! ile ilgili etiketler Moskova Rusya DEAŞ
GÜNÜN VİDEOSU

Provokasyon yapan DEM'li Sarıtaş'a Siirt Emniyet Müdüründen ayar! "Sen bu devletin vekili değilsin"

Siirt Emniyet Müdürü Necmettin Öztürk, dokunulmazlığını kullanarak provokasyon yapmak isteyen DEM Parti Siirt Milletvekili Sabahat Erdoğan Sarıtaş'a "Sen bu devletin milletvekili değilsin" çıkışında bulundu.