MİT'ten Suriye'nin kuzeyinde operasyon: PKK/PYD'li teröristler yakalandı

MİT, Suriye'nin kuzeyindeki Afrin-Azez kara yolu üzerinde düzenlediği operasyonla, PKK/PYD'li teröristler Ozan Tunç, Mehmet Kaykır ve Ferhad Edemen'i (fotoğrafta) yakaladı.

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), Suriye'nin kuzeyindeki Afrin-Azez kara yolu üzerinde düzenlediği operasyonla, PKK/PYD'li teröristler Ozan Tunç, Mehmet Kaykır ve Ferhad Edemen'i yakaladı

Teröristlerin, Suriye'de terörden arındırılmış harekât bölgeleri üzerinden güvenlik güçlerine yönelik eylem gerçekleştirmek amacıyla, Tel Rifat-Azez-Afrin-Kilis/Gülbaba Köyü üzerinden Amanoslar'a intikal etmeyi planladığı tespit edildi.

MİT'ten Suriye'nin kuzeyinde operasyon: PKK/PYD'li teröristler yakalandı

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgilere göre, örgüt mensuplarını karşılayan ve milis rolünü oynayan Suriye Milli Ordusu unsurları, operasyonun güvenliğini sağlamak amacıyla uygun bir mizansenle örgüt mensuplarını Afrin şehir merkezi girişine kadar getirdi.

MİT'ten Suriye'nin kuzeyinde operasyon: PKK/PYD'li teröristler yakalandı - Resim : 2

Afrin şehir merkezi girişinde Afrin-Azez karayolu üzerinde pusuda bekleyen MİT ekibi örgüt mensuplarını silah ve teçhizatları ile birlikte sağ olarak ele geçirdi.

MİT'ten Suriye'nin kuzeyinde operasyon: PKK/PYD'li teröristler yakalandı - Resim : 3

Yakalanan teröristlerden Çem Riha kod Mehmet Kaykır'ın, 2012'de PKK'ya katıldığı, örgütün gençlik faaliyetlerinde yer aldığı, İran'da da örgüt adına faaliyet yürüttüğü, son olarak sözde Amanos saha yönetiminde Dörtyol Sorumlusu olduğu, Adnan Piro kod Ferhad Edemen'in 2010 yılında PKK'ya katıldığı, Zeytindalı Harekâtı öncesinde Amonoslar'da kurye ve muhabere sorumlusu olarak faaliyet gösterdiği, Bahtiyar kod Ozan Tunç'un 2014'te örgüte katıldığı ve suikast eğitimi aldığı, örgüt elebaşlarından Bahoz Erdal Kod Fehman Hüseyin'in yakın koruması olduğu belirlendi.

MİT'ten Suriye'nin kuzeyinde operasyon: PKK/PYD'li teröristler yakalandı ile ilgili etiketler MİT Operasyon Suriye pkk/pyd Azez
GÜNÜN VİDEOSU

Arjantin'de Merkez Bankası için cenaze töreni düzenlendi!

Arjantin'de yeni başkan Javier Milei'nin destekçileri Merkez Bankası'nın kapısında cenaze töreni düzenledi. Javier Milei, hiperenflasyonu sona erdirmek için "merkez bankasını kapatma" sözü vermişti.