MİT'ten Gara'da nokta operasyon: 'Rodi' kod adlı Emre Şahin etkisiz hale getirildi

MİT tarafından Irak Gara bölgesinde düzenlenen operasyonda PKK/KCK'nın sözde özel güç bünyesinde faaliyet gösteren ve örgütün iletişim altyapısından sorumlu olan 'Rodi' kod adlı Emre Şahin etkisiz hale getirildi.

MİT, PKK/KCK'nın sözde özel güç bünyesinde faaliyet gösteren ve örgütün iletişim altyapısından sorumlu olan 'Rodi' kod adlı Emre Şahin'i etkisiz hale getirdi.

MİT, örgütün haberleşme sisteminde kullanılan programları yazan Rodi Kod Emre ŞAHİN’in Irak/Gara alanına geçtiğini tespit etti. Örgütün iletişim altyapısını kuran ve işleyişinden sorumlu olan Emre ŞAHİN’in ayrıca Murat KARAYILAN’a bağlı olarak örgütün gizli haberleşme yöntemleri üzerine çalıştığı biliniyordu. Örgütün haberleşme altyapısına darbe vurmak amacıyla Rodi Kod Emre ŞAHİN, öncelikli etkisiz hale getirilecek kritik hedefler listesine dâhil edildi.

MİT’in Irak/Gara’de görevli saha ajanları, Emre ŞAHİN’in faaliyet alanına sızmak için özel özel olarak görevlendirildi. Saha ajanları tarafından, haberleşme altyapısına zarar verildi ve arızanın giderilmesi için Emre ŞAHİN’in görevlendirilmesi sağlandı. MİT, yaşanan arızayı gidermek için intikal eden Emre ŞAHİN’i başarılu bir operasyonla korumasıyla birlikte etkisiz hale getirdi.

MİT'ten Gara'da nokta operasyon:  'Rodi' kod adlı Emre Şahin etkisiz hale getirildi

EMRE ŞAHİN KİMDİR?

PKK/KCK Özel Güç bünyesinde faaliyet gösteren ve örgütün iletişim altyapısından sorumlu olan ve örgüt içerisindeki en iyi yazılımcı olarak bilinen Rodi Kod Emre ŞAHİN, 2014 içerisinde PKK/KCK kırsal kadrolarına katıldı. PKK/KCK kırsal kadroya katılmadan önce PKK/KCK paralelinde faaliyet yürüten Eskişehir Demokratik Öğrenci Derneği (EDÖDER) ve Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) Eskişehir yapılanması içerisinde çeşitli görevlerde bulundu. Örgüte katılımı sonrası Şırnak kırsalında güvenlik güçlerimize karşı faaliyet gösteren Emre ŞAHİN, 2019 yılında Irak alanına geçti. Irak’ın kuzeyinde fünye ve patlayıcı madde üretimi konusunda çalışmalar yürüttü. 2020 yılı itibariyle Özel Güç içerisinde sorumlu seviyede görevlendirildi. Örgüt mensuplarınca kullanılan şifreli haberleşme yöntemlerini geliştirdi, örgütün hacker biriminin sorumluluğunu yürüttü.

MİT'ten Gara'da nokta operasyon: 'Rodi' kod adlı Emre Şahin etkisiz hale getirildi ile ilgili etiketler MİT Operasyon
GÜNÜN VİDEOSU

Şampiyon Galatasaray, Florya'da taraftarıyla buluştu! Muhteşem kutlama

Süper Lig'de bitime 2 hafta kala şampiyonluğunu ilan Galatasaray, Ankara deplasmanından evi Florya'ya döndü. Galatasaray’da futbolcular, teknik ekip ve yönetim kurulu üyeleri, şampiyonluğu Florya Metin Oktay Tesisleri’nde sarı-kırmızılı taraftarlarla kutladı.