Minikler düzenlenen etkinlikte hem eğlendiler hem kaynaştılar

Çocuklar arasında uyumu geliştirmek amacıyla Esenyurt Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte minikler hem eğlendiler hem de kaynaştılar.

Esenyurt Belediyesi çocuklar arasında uyumu geliştirmek amacıyla İnsan Kaynağını Geliştirme Vakfı ile ortaklaşa ‘Sanatla Öğreniyorum’ projesi düzenledi. Etkinlik Kadın Sosyal Yaşam Merkezi’nde gerçekleşti. Gerçekleşen etkinlikte 8-14 yaş aralığındaki çocuklar, beş hafta boyunca alanında uzman hocalardan yağlı boya ve ebru sanatı dersleri aldı. Çocuklar arasındaki uyumu sağlamak amacıyla düzenlenen projede göçmen çocuklarda yer alıyor. Çocuklar bu etkinlikte resim tekniklerini, birlikte hareket edebilme becerisini kazandı.  Çocukların tasarladığı el emeği tablolar ve resimler Çocuk Şenliği’nde sergilenecek.

Minikler düzenlenen etkinlikte hem eğlendiler hem kaynaştılar

"Çocuklarımızla resim tekniklerini birlikte öğreniyoruz"

Etkinliğin bir uyum çalışması olduğunu söyleyen Uzman Sosyolog Nihal Batuk,        “Çocuklarımızla,  ünlü ressamların ilham veren hayat hikâyelerini, resim tekniklerini birlikte öğreniyoruz. Sınıfımızda yerli çocuklar olduğu gibi göçmen çocuklar da var. Bu aynı zamanda bir uyum çalışması. Önümüzdeki haftalarda gerçekleştirmiş olduğumuz çalışmaları, Çocuk Şenliği’nde sergileyeceğiz” dedi.

"Ebru sanatı renkli olduğu için de çocuklara göredir"

Ebru sanatının çocukların hayal gücünü geliştirdiğini ifade eden İnsan Kaynağını Geliştirme Vakfı eğitimcisi Eda Semahat Şanlı ise, “Ebru sanatı renkli olduğu için de çocuklara göredir. 4 haftadır burada gayet güzel etkinlikler yaptık. Her şey güzeldi” diye konuştu.

Minikler düzenlenen etkinlikte hem eğlendiler hem kaynaştılar ile ilgili etiketler Esenyurt İnsan Kaynağını Geliştirme Vakfı yağlı boya ebru sanatı esenyurt belediyesi
GÜNÜN VİDEOSU

Ermeni spiker, sözde Dağlık Karabağ Cumhuriyeti'nin dağıldığını gözyaşlarıyla duyurdu

Ermeni spiker, sözde Dağlık Karabağ Cumhuriyeti’nin feshedildiğini bildirirken, gözyaşlarını tutamadı. O anlar sosyal medyada gündem oldu.