Minibüs şoföründen engelli çocuğun annesine 'pes' dedirten sözler: O anlar kameraya yansıdı

Avcılar'da engelli çocuğu ile birlikte minibüse binen bir kadın hiç ummadığı bir tepkiyle karşılaştı. Minibüs şoförü, engelli arabasının yer kapladığını savunarak onun yerine daha fazla yolcu alabileceğini söyledi. Yaşanan tartışma cep telefonu kamerasına yansıdı.

Avcılar’da engelli çocuğuyla birlikte minibüse binen bir kadına şoför tepki gösterdi. Engelli arabasının çok yer kapladığını söyleyen şoföre, arabanın da parasını uzatan kadın ‘O kadar paran varsa taksiye binersin’ cevabıyla karşılaştı. Minibüste yaşanan o anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

Olay, geçtiğimiz akşam saatlerinde Avcılar Yeşilkent’te meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Suna Şengül isimli kadın doğuştan Serebral Palsi hastalığı teşhisi konan engelli çocuğuyla birlikte minibüse bindi. Minibüse, çocuğunun engelli arabasını da koyan kadına şoför tepki gösterdi. Engelli arabasının çok yer kapladığını, onun yerine daha fazla yolcu alabileceğini söyleyen şoföre, Suna Şengül arabanın parasını da uzattı. Bunun üzerine şoför ‘O kadar paran varsa taksiye binersin’ diye cevap verdi. Şoförün davranışı bu kadarına da pes dedirtirken, minibüste yaşanan o anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

O ANLAR KAMERAYA YANSIDI

Avcılar’da engelli çocuğuyla birlikte minibüse binen Suna Şengül’ün yaşadığı o anlar kameraya yansıdı. Görüntülerde Suna Şengül’ün, ‘Ben 11 yıldır bu işin mücadelesini veriyorum. Anlatamazsın böyle insanlara. Çocuğumun kalça çıkığı var. Arabasıyla binmesi gerekiyor’ dediği sonrasında ‘3 kişilik ücret al. Arabamız yer kaplıyor. Mazotunuzu karşılarsınız’ diyerek engelli arabası da dahil 3 kişilik para uzattığı bunun üzerine şoförün ise ‘Ablacığım o kadar paran varsa taksiye binersin uzatma’ diye karşılık verdiği, Suna Şengül’ün ise ‘Taksiye engelli arabasıyla binemem ancak toplu taşımaya binebilirim’ dediği görülüyor.

"ÇOCUK ARABASINI KAPATMAK ZORUNDASINIZ, BEN DAHA FAZLA YOLCU ALACAĞIM"

Suna Şengül, “Ben neden çocuğumun arabasını katlamak zorundayım, dedim şoföre. Çocuğumu kucağıma almakta zorlanıyorum. Çocuğumun kalçası çıkık. Onun en konforlu hali kendi engelli pusetinde oturduğu zamanki hali. Şoför, ‘Araba benim değil, kapatmak zorundasınız hanımefendi’ dedi. Bir sürü yolcu alacağını söyledi. O anda bulunan vatandaşlardan birisi şikayet etmiş. Şoförün işinden men edildiği söylendi. Serebral Palsi hastalığı var çocuğumun. Çiğneme ve yutma bile yok benim çocuğumda. Çocuğumun durumunu daha da normal bir hale dönüştürmek için çabalıyorum. İnsanlar daha duyarlı olsun. Ben de engelli olsam ben nasıl davranırım diye bir düşünsünler” dedi.

Şengül, “Şoförle tartışırken yanımdaki kadın, ‘Zaten minibüslerde engelliler için ayrılmış köşeler var’ dedi. Bunun üzerine şoför hiçbir cevap veremedi. Sonrasında, ‘Bana söylenen çocuk puseti araca alınmayacak, yasak’ diye çıkıştı. Ben de ona bunun çocuk puseti olmadığını, 12 yaşında engelli bir vatandaşın engelli oturağı olduğunu söyledim” diye konuştu.

Minibüs şoföründen engelli çocuğun annesine 'pes' dedirten sözler: O anlar kameraya yansıdı ile ilgili etiketler Avcılar Minibüs engelli Çocuk Şoför Para engelli arabası kamera
GÜNÜN VİDEOSU

Jandarma üniformasıyla esnafa GBT kontrolü yaparken yakalandı! Kadının asıl mesleği şaşırttı...

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde jandarma üniforması giyerek esnaf ve müşterilere Genel Bilgi Toplama (GBT) kontrolü yaptığını söyleyen kadın, ihbar üzerine olay yerine gelen polis ekiplerine yakalandı. Gözaltına alınan kadının sözleşmeli öğretmenlik yaptığı öğrenildi.