Mine Tugay’ı sosyal medyadan taciz etmişti! Hakkında yakalama kararı çıkarıldı

Ünlü oyuncu Mine Tugay’a sosyal medya üzerinden hakaret ve taciz içerikli mesajlar gönderdiği gerekçesiyle 2 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle yargılanan sanık Yusuf Bozkurt hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Tugay, “Cep telefonuma mesaj attıktan sonra çalıştığım sete geldi. Kendisinin normal olmayan şekilde bana bakışını hissettim” dedi.

Ünlü oyuncu Mine Tugay, 1 Kasım 2019 tarihinde Instagram üzerinden hakaret, küfür ve taciz içerikli mesajlar gönderen Yusuf Bozkurt(23) isimli kişiden şikayetçi oldu. Şikayet üzerine Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

Mine Tugay’ı sosyal medyadan taciz etmişti! Hakkında yakalama kararı çıkarıldı


MESAJ ATTIĞINI KABUL ETTİ, HAKARET ETMEDİĞİNİ ÖNE SÜRDÜ

Soruşturmayı tamamlayarak iddianame hazırlayan savcılık, Yusuf Bozkurt’un Mine Tugay’ın kullandığı sosyal medya hesabına küfür ve hakaret içeren mesajlar gönderdiğini, Bozkurt’un savunmasında mesaj attığını kabul ettiğini ancak hakaret etmediğini öne sürdüğünü belirtti. Dosya uzlaştırmacıya gönderildi ancak taraflar arasında uzlaşma sağlanamadı.

2 YIL 4 AYA KADAR HAPİS İSTEMİ

Yusuf Bozkurt hakkında “sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle alenen hakaret” suçundan 3 ay 15 günden 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Mine Tugay’ı sosyal medyadan taciz etmişti! Hakkında yakalama kararı çıkarıldı - Resim : 2

Anadolu 31. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına başlanan sanık Yusuf Bozkurt duruşmalara katılmazken, müşteki Mine Tugay ve avukatı davanın ikinci celsesinde hazır bulundu.

''MESAJ ATTI, ÇALIŞTIĞIM SETE GELDİ''

Duruşmada söz alan Tugay, sanığı daha önceden tanımadığını söyleyerek, “Kendisi benim cep telefonuma mesaj attı. Daha sonradan çalıştığım sete geldi. Kendisinin normal olmayan şekilde bana bakışını hissettim. Şikayetçiyim” dedi. Avukatı Elif Özpağda ise, “Müvekkilim sanığı tanımamaktadır. Cinsel taciz mesajları attıktan sonra sete gelerek cep telefonuna tekrar sosyal medya üzerinden taciz mesajları atmıştır” diyerek sanıktan şikayetçi olduklarını söyledi.

YUSUF BOZKURT HAKKINDA YAKALAMA KARARI

Ara kararını açıklayan mahkeme, sanığın uzun aramalara rağmen bulunamadığını ve sorgudan kaçtığını belirterek, sanık hakkında sorgu amaçlı yakalama kararı çıkardı. Duruşma eksikliklerin giderilmesi için ertelendi.

(İHA)

Mine Tugay’ı sosyal medyadan taciz etmişti! Hakkında yakalama kararı çıkarıldı ile ilgili etiketler Mine Tugay Duruşma dava mahkeme hakaret Taciz Sosyal Medya Instagram Yusuf Bozkurt yakalama kararı Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı
GÜNÜN VİDEOSU

Tarladaki yumurtalarını korumak isteyen kuş, kanatlarını açarak traktöre karşı koydu!

Manisa'da bir mahmuzlu kızkuşu, kendisine doğru ilerleyen traktörü görünce kaçmak yerine kanatlarını açarak traktöre karşı koydu. Tarladaki yuvasını ve yumurtalarını korumak isteyen kuşun traktörle tarlayı süren çiftçiyi durdurduğu anlar kameraya yansıdı.