Milyonlarca lira harcandı: İBB Başkanı İmamoğlu şehitlik arazisine yapılan lojmana mı yerleşti?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Rumeli Hisarı'nda bulunan Şehitlik Mezarlığı ve Nafi Baba Tekkesi arazisi içinde milyonlarca lira harcanarak yapılan lojmanla ilgili ortaya yeni bir iddia ortaya atıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun söz konusu lojmana taşındığı öğrenildi. Kamuoyunda büyük tepki çeken lojman havadan görüntülendi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, Rumeli Hisarı'nda şehitlik arazisi üzerine yapılan lojmana yerleştiği iddia edildi. Gazeteci yazar Tolga Saçıkara, "Şehitlik bölgesinde lojman şık durmuyor. İstanbul kültürü olan bir belediye başkanının bunlara dikkat etmesi gerektiğini düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Sarıyer Rumeli Hisarı’nda bulunan Şehitlik Mezarlığı ve Nafi Baba Tekkesi arazisi içerisine milyonlarca lira harcayarak lojman yaptırmış, ve bu lojman kamuoyunda tepki uyandırmıştı.

Milyonlarca lira harcandı: İBB Başkanı İmamoğlu şehitlik arazisine yapılan lojmana mı yerleşti?

Tartışmalı lojmanın başkanlık konutu olarak kullanılmaya başlandığı iddia edildi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Ağustos ayının sonlarında Rumeli Hisarı’ndaki lojmana taşındığı öğrenildi. Boğaza nazır lojman, drone ile havadan da görüntülendi.

Milyonlarca lira harcandı: İBB Başkanı İmamoğlu şehitlik arazisine yapılan lojmana mı yerleşti? - Resim : 2

"ŞEHİTLİK BÖLGESİNDE LOJMAN ŞIK DURMUYOR"

İBB lojmanlarının şehitlik bölgesinde yapılmaması gerektiğini ifade eden Gazeteci yazar Tolga Saçıkara, “Vakfa ait olan bu yer 1980 yılında İBB’ye geçiyor. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu son dönemlerde İBB’ye ait olan bir vakıfta olan lojmanı kendisi kullanmaya başlamış. Bunu gazeteci ve tarihçiler olarak doğru görmüyoruz...

Milyonlarca lira harcandı: İBB Başkanı İmamoğlu şehitlik arazisine yapılan lojmana mı yerleşti? - Resim : 3

Çünkü burası şehitliğe ait bir yer, hemen yan tarafında Nafi Baba şehitliği var. Kendisine farklı bir yerde lojman yapabilir mesela Süleymaniye olabilir. Bu yer İstanbul’da şehremineler genellikle ikametinin olduğu bölgedir. Bunu daha önceki belediye başkanları yapmadı. Şehitlik bölgesinde lojman şık durmuyor. İstanbul kültürü olan bir belediye başkanının bunlara dikkat etmesi gerektiğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Milyonlarca lira harcandı: İBB Başkanı İmamoğlu şehitlik arazisine yapılan lojmana mı yerleşti? - Resim : 4

İmamoğlu tartışmalara konu olan lojmanla ilgili daha önce yaptığı açıklamada, "İBB’nin kendi arazileri vardır, bu binaların kullanımları için kurum karar verir. Bunun adı lojmandır, başka bir şeydir. Kendisi için birisi konut yapmaz. Lojman yapar" ifadelerini kullanmıştı.

Milyonlarca lira harcandı: İBB Başkanı İmamoğlu şehitlik arazisine yapılan lojmana mı yerleşti? ile ilgili etiketler İBB Ekrem İmamoğlu Rumeli Hisarı lojman
GÜNÜN VİDEOSU

Seçim gününü kana bulayacaklardı! MİT ve Emniyet'ten DEAŞ operasyonu: Teröristler yakalandı...

28 Mayıs’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde eylem hazırlığında oldukları tespit edilen 6 DEAŞ Terör Örgütü üyesi MİT ve Konya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin operasyonuyla yakalandı.