Milyarder iş insanı Bill Gates yeniden Türkiye'de! Bodrum'a hayran kaldı

Dünyanın en zengin 4'üncü insanı unvanını 146 milyar dolarlık servetiyle elinde tutan, yazılım devi Microsoft'un kurucu ortağı, Amerikalı iş insanı Bill Gates, 'Lana' isimli kiralık süper yat ve katamaran sınıfı lojistik destek gemisi olan 'Wayfinder' ile Aydın'ın Kuşadası ilçesine geldi. Kuşadası Körfezi açıklarında demirleyen 'Lana'da bir süre dinlenen Gates özel helikopteriyle İzmir'in Selçuk ilçesindeki Meryemana Evi'ni ziyaret edip yeniden hacı oldu. Gates daha sonra da Bodrum'u gezdi.

27 yıllık eşi Melinda Gates ile yakın zamanda yollarını ayıran ve günler önce üç çocuğundan en büyüğü olan 25 yaşındaki kızı Jennifer Gates'i evlendiren yazlım devi Microsoft'un kurucu ortağı Bill Gates yaz aylarından sonra yeniden Türkiye'ye geldi.


Amerikalı iş adamının içinde olduğu, Cayman Adaları bayraklı 'Lana' isimli kiralık süper yat, geçtiğimiz günlerde sabah saatlerinde Kuşadası Körfezi açıklarına demirledi.

Milyarder iş insanı Bill Gates yeniden Türkiye'de

Denize geçen yıl indirilen ve haftalık kirası 1 milyon 800 bin euro olan 107 metre uzunluk ve 16 metre genişliğe sahip yata, 68,2 metre boyundaki katamaran sınıfı destek gemisi 'Wayfinder' da eşlik etti. 'Wayfinder'da Gates'in yakın korumaları ile personelin kaldığı öğrenildi.

146 milyar dolarlık servete sahip olan Bill Gates, bir süre 'Lana' isimli yatta dinlendikten sonra bugün saat 15.00 sıralarında özel helikopteriyle İzmir'in Selçuk ilçesindeki havaalanına indi.

Milyarder iş insanı Bill Gates yeniden Türkiye'de

Doğrudan Meryemana Evi'ne giden Gates, kilisede dua edip yeniden hacı oldu. Daha sonra Efes Antik Kenti'ne geçen Gates, yakın korumalarıyla beraber antik kenti gezdi.

Milyarder iş insanı Bill Gates yeniden Türkiye'deBODRUM KALESİ'NE HAYRAN KALDI


Lüks yat ile Bodrum açıklarına demirleyen “Lana” isimli süper lüks yattan tekneye geçen Bill Gates, Bodrum limanına geldi. Korumalar eşliğinde Bodrum Kalesi'ne giriş yapan Gates, yaklaşık 2,5 saat kalede kaldı.


Milyarder iş insanı Bill Gates yeniden Türkiye'de

Kalenin her köşesini gezen Bill Gates’in Bodrum Kalesi'ne hayran kaldığı, bol bol fotoğraf çekip kale içerisinde bulunan Su Altı Arkeoloji Müzesini de gezdiği öğrenildi.

BİLL GATS

8 KORUMA İLE GEZDİ

Bodrum Kalesi'ne giriş yaptığı esnada 8 koruma Gates’e eşlik etti. Korumalardan bazıları gazetecilerin görüntü çekmemesi için engel olmaya çalıştı. Gazetecileri engellerken ilginç hareketler yapan bir koruma ise dikkatlerden kaçmadı.

Milyarder iş insanı Bill Gates yeniden Türkiye'de! Bodrum'a hayran kaldı - Resim : 6

Milyarder iş insanı, 2005 yılında da Marmaris'te eski eşi Melinda ile 'Leander G' isimli lüks yatında tatil yaparken, Meryemana Evi'ne gelmiş ve ilk kez hacı olmuştu. Gates, geçtiğimiz Haziran ayında lüks yatıyla Bodrum'a gelerek Mandarin Oriental içindeki restoranda arkadaşlarıyla birlikte yemek yemiş ve ödediği hesap ortaya çıkınca 80 bin TL'lik akşam yemeği menüsü merak konusu olmuştu.

Milyarder iş insanı Bill Gates yeniden Türkiye'de! Bodrum'a hayran kaldı - Resim : 7

 

Milyarder iş insanı Bill Gates yeniden Türkiye'de! Bodrum'a hayran kaldı ile ilgili etiketler Bodrum bill gates Wayfinde luks yat Kuşadası Körfezi Meryemana Evi bodrum kalesi
GÜNÜN VİDEOSU

Kastamonu'da şiddetli yağış! Dereler taştı, okullar tatil edildi

Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde şiddetli yağış nedeniyle hayat durma noktasına geldi. İnebolu Çayı'nda ortaya çıkan görüntüler ise oldukça korkutucu.