Millilerimiz, Fransa'yı 3-0 mağlup ederek Ampute Dünya Kupası'na zaferle başladı!

2022 Ampute Futbol Dünya Kupası A Grubu ilk maçında Ampute Futbol Milli Takımı, Ülker Stadyumu FB Şükrü Saraçoğlu Spor Kompleksi ’nde karşılaştığı Fransa’yı 3-0 mağlup etti.

Türkiye’nin ev sahipliğinde düzenlenen 2022 Ampute Futbol Dünya Kupası’nda heyecan başladı. Turnuvanın açılış maçı Türkiye ile Fransa arasında Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’nda oynandı.

Millilerimiz, Fransa'yı 3-0 mağlup ederek Ampute Dünya Kupası'na zaferle başladı!

TURNUVANIN AÇILIŞ SERENOMİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Müsabaka öncesinde şarkıcı Derya Uluğ konser verdi. Daha sonra turnuvanın açılış seremonisi gerçekleştirildi ve katılan ülkelerin sporcuları ile teknik ekipleri saha çevresinde kortej geçişi yaptı.

Millilerimiz, Fransa'yı 3-0 mağlup ederek Ampute Dünya Kupası'na zaferle başladı! - Resim : 2

MİLLİ TAKIMIMIZ ŞAMPİYONAYA 3 PUANLA BAŞLADI

A Grubu ilk maçında Ampute Milli Takımı, Fransa ile karşı karşıya geldi. Milliler sahaya Erdi Arslan, İsmail Korkmaz, Fuat Taştan, Kemal Güleş, Okan Şahiner, Ömer Güleryüz ve Savaş Kaya müsabakaya başladı. Fransızlar ise Saliou Sall, Billy Lunaschi, Jerome Raffeto, Nabil Labhilil, Jonathan Caille, Sofiane Benhamed ve Barthelemy Teuam Koam ile sahaya çıktı.
Ay-yıldızlılar, maçın 10. dakikasında Kemal Güleş’in golü ile 1-0 öne geçti. Mücadelenin 23. dakikasında Okan Şahiner’in attığı golle milliler skoru 2-0’a getirdi ve ilk yarı böyle sonuçlandı. A Milli Takım, 48. dakikada Rahmi Özcan'ın attığı golle farkı 3'e taşıdı. Karşılaşmanın geri kalanında başka gol olmayınca milliler, sahadan 3-0 galip ayrıldı ve Ampute Futbol Dünya Kupası'na 3 puanla başlamış oldu.

Millilerimiz, Fransa'yı 3-0 mağlup ederek Ampute Dünya Kupası'na zaferle başladı! - Resim : 3

AY-YILDIZLILAR İKİNCİ MAÇINDA LİBERYA'YLA KARŞILAŞACAK

Ampute Futbol Milli Takımı, A Grubu ikinci maçında pazar günü saat 20.00'de Türkiye Futbol Federasyonu'nun Riva'da bulunan Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde Liberya ile karşı karşıya gelecek.

Millilerimiz, Fransa'yı 3-0 mağlup ederek Ampute Dünya Kupası'na zaferle başladı! - Resim : 4

İHA

Millilerimiz, Fransa'yı 3-0 mağlup ederek Ampute Dünya Kupası'na zaferle başladı! ile ilgili etiketler Türkiye Fransa Ampute Futbol Milli Takımı Ampute Futbol Dünya Kupası
GÜNÜN VİDEOSU

Sahte araç satış ilanları ile 70 milyon TL topladılar... O dolandırıcılar işte böyle yakalandı!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, nitelikli dolandırıcılık ve suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve kurulan örgüte üye olma suçlarına yönelik 15 ilde eş zamanlı düzenlenen 'Sibergöz-9' operasyonlarında toplam 37 şüphelinin yakalandığını duyurdu. Bu şahısların oltalama siteleri üzerinden araç sigortası yapmak vaadiyle vatandaşlarla irtibat kurdukları tespit edilirken sahte ilanlar ile kapora bedeli talep ederek 49 kişiyi dolandırdıkları tespit edildi.