Milli sprinter Emre Zafer Barnes, Tokyo 2020'de yarı finale yükselemedi

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nın 8. gününde tartan piste çıkan milli sprinter Emre Zafer Barnes 100 metre seçmelerinde başarılı olamadı. 32 yaşındaki Jamaikalı atlet kendi serisinde 10.47'lik derecesiyle 8 atlet arasında 7. sırada kaldı. Jak Ali Harvey de 100 metre elemelerinde başarısız oldu.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Tokyo 2020'de atletizm heyecanı başladı... 100 metre seçmelerinde yarışan milli atlet Emre Zafer Barnes yarı finale kalamadı. Tokyo Olimpiyat Stadı'nda yapılan yarışta 7. olan Emre Zafer Barnes, 10.47'lik derecesiyle 7. sırada kaldı ve yarı finale yükselemedi. Olimpiyatın incisi olan 100 metre finaline kalmak için çeyrek final serilerinde 64 atlet mücadele ediyor.

32 yaşındaki Jamaika asıllı sprinter, 2019'da İskoçya'nın başkenti Glasgow'da düzenlenen salon atletizm şampiyonasında gümüş madalya kazanarak dikkat çekmişti.

Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda Türk atletlerin eleme mücadelelerine yarın devam edilecek.

JAK ALİ HARVEY DE ELENDİ

100 metre seçmelerinde yarışan diğer milli atlet Jak Ali Harvey de yarı finale kalma başarısı gösteremedi. Jamaika asıllı 32 yaşındaki atletimiz Jak Ali Harvey, 10.25'lik derecesiyle 6. oldu ve yarı final şansı yakalayamadı.

Bu arada Nijeryalı atlet Divine Oduduru hatalı çıkış yaptığı gerekçesiyle yarıştan diskalifiye edildi.

ALİCAN KAYNAR 8. SIRADA

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nın sekizinci gününde Alican Kaynar, yelkende erkekler finn sınıfında günü 8. sırada tamamladı. Alican Kaynar, yedinci yarışını 7. sırada tamamlarken, sekizinci yarışını ise tamamlayamadı. Milli yelkenci, genel sıralamada ise 8. sırada yer aldı.

ÇİNLİ JİMNASTİKÇİDEN OLİMPİYAT REKORU

Çinli cimnastikçi Dong Dong, trampolin cimnastikte gümüş madalya kazanarak üst üste 4. olimpiyat madalyasını elde etti. Oyunların sekizinci günüde 32 yaşındaki Dong, trampolin cimnastikte Belaruslu Ivan Litvinovich'in ardından ikinci oldu ve gümüş madalya elde etti.

2008 Pekin'de bronz, 2012 Londra'da altın, 2016 Rio'da ise gümüş alan Dong, 2020 Tokyo'da da gümüş madalya alarak tarihi bir başarı elde etti.

Halterde ise erkekler 81 kiloda Çinli Xiaojun Lyu, silkmede 204 kilo, koparmada 170 kilo ve toplamda 374 kilo ile 3 olimpiyat rekoru kırarak altın madalyayı boynuna taktı.

Milli sprinter Emre Zafer Barnes, Tokyo 2020'de yarı finale yükselemedi

Milli sprinter Emre Zafer Barnes, Tokyo 2020'de yarı finale yükselemedi ile ilgili etiketler Atletizm tokyo 2020 Emre Zafer Barnes
GÜNÜN VİDEOSU

Bakan Varank, yürümeye zorluk çeken 70 yaşındaki seçmeni Togg ile oy kullanacağı okula götürdü

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bursa'da oyunu kullandı. Bakan Varank, Bursa'da oy kullanırken yürüme güçlüğü çeken Hatice Sevinç'i Togg ile evinden alarak oy kullanacağı okula götürdü. İşte detaylar...