Milli sporculardan rekor! İslami Dayanışma Oyunları'nda günü 40 madalyayla tamamladık

Konya'da düzenlenen 5. İslami Dayanışma Oyunları'nda Türk sporcular günü 40 madalyayla tamamladı. Millilerimizin organizasyondaki madalya sayısı ise 79 altın, 73 gümüş ve 57 bronz olmak üzere toplamda 209'a yükseldi. Ay-yıldızlılar madalya sıralamasında da liderliğini sürdürdü.

Türk sporcular, 19'u altın, 14'ü gümüş ve 7'si bronz olmak üzere toplamda 40 madalya elde etti.

Böylece Türkiye'nin organizasyondaki madalya sayısı 79 altın, 73 gümüş ve 57 bronz olmak üzere 209'a yükseldi. Türkiye, madalya sıralamasında da liderliğini sürdürdü.

AY-YILDIZLILARDAN MADALYA REKORU

Türkiye, İslami Dayanışma Oyunları'ndaki madalya rekorunu oyunlar devam ederken kırmayı başardı.

Oyunların bitmesine 4 gün kala yeni rekor 209 madalya olarak gerçekleşti. Daha önce en fazla madalyasını 2017 Azerbaycan'da kazanan Türkiye, Bakü'de 195 madalya elde etmişti.

Türkiye, altın madalyada da rekorunu kırdı. Milli sporcular şu ana dek 79 altın alırken, Bakü'deki 71 altın madalyayı geride bıraktı.

Milli sporculardan rekor! İslami Dayanışma Oyunları'nda günü 40 madalyayla tamamladık ile ilgili etiketler Konya islami dayanışma oyunları Türk Sporcular milli sporcular Ay-Yıldızlılar Altın madalya rekoru
GÜNÜN VİDEOSU

Yaşar Alptekin, camide vaaz verdiği anları sosyal medya hesabında yayınladı

İslamiyet’e yöneldikten sonra bambaşka biri olarak yıllar sonra karşımıza çıkan eski manken, oyuncu ve dansçı Yaşar Alptekin, Eminönü'ndeki Marputçular Camii'nde cemaate vaaz verdi. Cemaate hayatındaki değişimden bahseden Alptekin anne ve babasının hayır duası sayesinde İslamiyet ile şereflendirildiğine dikkat çekti.