Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde çalışacak 1829 işçi aranıyor! Başvurular İŞKUR üzerinden...

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), yeni istihdam fırsatları sunarak Türkiye'nin işgücü piyasasına katkı sağlamaya devam ediyor. Son duyuruya göre, Milli Savunma Bakanlığı'nın çeşitli birimlerinde toplamda 1829 sürekli işçi alımı gerçekleştirilecek. Bu iş fırsatı, iş arayanlar için önemli bir kariyer adımı olabilir. Peki, MSB 1829 işçi alımı ne zaman, başvuru şartları neler, kimler başvurabilir? İşte, MSB personel alımı hakkında merak edilen detaylar...

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Türkiye'nin işgücü piyasasına katkı sağlayarak yeni istihdam olanakları sunmaya devam ediyor. Son duyuruya göre, farklı birimlerde toplamda 1829 sürekli işçi alımı yapılacak. Bu iş imkanı, iş arayanlar için önemli bir kariyer fırsatı sunabilir. Ancak, MSB'nin bu işçi alımı için başvuru şartları, ne zaman başvurulabileceği ve kimlerin başvurabileceği gibi detaylar merak edilmektedir. İşte, MSB personel alımıyla ilgili önemli bilgiler...

Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde çalışacak 1829 işçi aranıyor! Başvurular İŞKUR üzerinden...

MSB 1829 İŞÇİ ALIMI BAŞVURUSU NEREDEN YAPILIR?

Bu istihdam fırsatına başvurmak isteyen adaylar için belirlenen başvuru süreci ve prosedürleri oldukça önemlidir. Başvurular, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) resmi web sitesi üzerinden online olarak gerçekleştirilecek. Başvuruların alınacağı tarihler 24 Nisan ile 29 Nisan 2024 arasındadır. Bu süre içinde adayların başvuru yapabilmeleri için gerekli belgeleri ve bilgileri eksiksiz olarak hazırlamaları önemlidir.

İŞKUR ÜZERİNDEN MSB'YE BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

İş arayanlar için bu tür duyurular, istihdam olanaklarını değerlendirmek ve kariyerlerine yeni bir yön vermeleri için önemli bir fırsattır. Milli Savunma Bakanlığı'nın sunduğu bu iş imkanları, çeşitli alanlarda yetenek ve becerilere sahip olan adaylara kapılarını açmaktadır.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI (MSB) İŞÇİ ALIMI ŞARTLARI

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2. Son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış 36 yaşından gün almamış olmak.

3. Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devletin sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

4. Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak.

5. Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkân ve kaynaklarını bu örgütlere desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

6. Kamusal haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

7. Askerlikle ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).

8. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.

9. Başvurunun son tarihi itibarıyla iş gücü taleplerinde belirtilen bölümlerden mezun olmak veya son başvuru tarihi itibarıyla ilanda belirtilen mesleki yeterlilik belgesi/ustalık belgesine sahip olmak ve belirtilen diğer özel şartları sağlamak (Mesleki yeterlilik belgesi veya ustalık belgesine hak kazanmasına rağmen, son başvuru tarihi itibarıyla belgesi düzenlenmemiş olanlar da başvuru yapabileceklerdir. Ancak, belge kontrollerinde adayların bu durumu ispatlayıcı belge ibraz etmeleri gerekmektedir).

10. İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmelik’in 5’inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.

11. Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları ilana Millî Savunma Bakanlığınca davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkacaktır.

12. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

13. Her aday, İŞKUR’da yayımlanan listede belirtilen bir ilana (bir iş yeri ve bir meslek koluna) başvuru yapabilir. Birden fazla ilana başvuru yapanlar ile Millî Savunma Bakanlığında ücretleri genel bütçeden ödenen bir iş yerinde çalışmakta olan işçilerden müracaat edenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

14. İşe yerleştirme yapılabilmesi için adaylardan, arşiv araştırması ve/veya güvenlik soruşturmasının olumlu sonuçlanması ve başvuru yaptığı meslek kolunda çalışmasında sağlık yönünden sakınca bulunmadığına dair sağlık raporu aranacaktır.

Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde çalışacak 1829 işçi aranıyor! Başvurular İŞKUR üzerinden... ile ilgili etiketler Milli Savunma Bakanlığı İŞKUR
GÜNÜN VİDEOSU

Afrika ülkesinde darbe girişimi engellendi! Darbeye kalkışan grubun içinde 3 CIA ajanı yakalandı....

Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde (KDC), ordu, sabah saatlerinde başlayan bir darbe girişiminin güvenlik güçleri tarafından bastırıldığını duyurdu. Darbeye kalkışan grubun içinde ABD vatandaşı 3 CIA ajanı yakalandı.