Milli Savunma Bakanı Akar'dan kimyasal silah iddialarına net yanıt: Ne alındı ne saklı ne gizli

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar TSK envanterinde kimyasal silah bulunduğu iddialarına net yanıt verdi. Bakan Akar, söz konusu iddiaların terörle mücadeleyi lekelemek için çıkarıldığına dikkat çekerek, TSK envanterinde kesinlikle ve asla herhangi bir şekilde gaz kimyasal silah yok. Böyle bir şey söz konusu değil. Ne alındı ne saklı ne gizli" dedi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Türk Silahlı Kuvvetleri envanterinde kimyasal silahlar var iddialarını net bir dille yalandı. Açıklamasında, "TSK envanterinde kesinlikle ve asla herhangi bir şekilde gaz kimyasal silah yok. Böyle bir şey söz konusu değil." diyen Akar; "Ne alındı ne saklı ne gizli. Böyle bir şey yok. Bu kimyasal silahların nerden alındığı, nereye gittiği takibi çok kolaydır. TC'nin TSK'nın son derece onurlu ve şeffaf bir şekilde yaptığı terörle mücadeleyi lekelemek için bu tür iddialar periyodik olarak tekrarlanıyor." ifadelerini kullandı.

Milli Savunma Bakanı Akar'dan kimyasal silah iddialarına net yanıt: Ne alındı ne saklı ne gizli ile ilgili etiketler Hulusi Akar TSK kimyasal silah iddia yanıt