Milli Eğitim Bakanı Özer açıkladı: 850 bin sınıftan sadece 66'sı kapalı olacak

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 1 haftalık tatilin ardından yeniden başlayacak yüz yüze eğitim öncesi açıklama yaptı. açıklamada 22 Kasım itibariyle 850 bin sınıftan sadece 66'sı kapalı olacak, diğer tüm sınıflar yüz yüze eğitime devam edecek." ifadeleri yer aldı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "22 Kasım 2021 tarihi itibariyle 850 bin sınıftan sadece 66’sı kapalı olacak. Diğer tüm sınıflar yüz yüze eğitime devam edecek." dedi.

Okullar bir haftalık ara tatilinden sonra Pazartesi günü yüz yüze eğitime yeniden başlıyor. Konu ile ilgili bir değerlendirme yapan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, şunları söyledi:

"6 Eylül 2021 tarihinde tüm sınıf seviyelerinde, haftada beş gün yüz yüze eğitime başladık ve 2,5 aylık sürecin ardından takvimde öngörülen bir haftalık ara tatile girdik. Öğrenci ve öğretmenlerimiz, ara tatil haftasında dinlenme imkânı buldular. Öğretmenlerimiz bu bir haftalık zaman diliminde mesleki gelişim eğitimlerine uzaktan dijital ortamdan devam edebildiler. Dolayısıyla öğretmenlerimiz de bu bir hafta okullara gitmediler. Şimdi, kaldığımız yerden aynı kararlılıkla ve tüm sağlık önlemlerimize uyarak devam edeceğiz. Bu vesile ile tüm öğrencilerimize sağlıklı ve başarılı bir eğitim dönemi diliyorum.”

"PAZARTESİ SADECE 66 SINIF KAPALI"

Bu bir haftalık ara tatil nedeniyle kapalı olan sınıfların da sürelerini tamamladıklarını belirten Özer, sözlerini şöyle sürdürdü: “22 Kasım 2021 tarihi itibariyle 850 bin sınıftan sadece 66’sı kapalı olacak. Diğer tüm sınıflar yüz yüze eğitime devam edecek.”

ÖĞRETMENLERİN AŞI ORANI YÜZDE 93

Öğretmenlerin aşı oranlarında da sürekli artış olduğunun altını çizen Özer, en az iki doz aşı olmuş öğretmen oranının %88’e yükseldiğini belirtti.

Özer, şunları söyledi: “6 Ağustos tarihinde en az iki doz aşı olmuş öğretmen oranı yüzde 60 idi. Bugün itibari ile bu oranın yüzde 88’e çıkmış olması oldukça önemli. Diğer taraftan aşı olmadan hastalığı geçirerek antikor oluşturmuş öğretmen oranı ise yüzde 5’ler civarında. Dolayısıyla, en az iki doz aşı olmuş ve aşı olmadan antikora sahip öğretmen oranımız yüzde 93’ler seviyesinde. Eğitim sistemimizdeki öğretmen sayımızın büyüklüğü dikkate alındığında bu oran yaklaşık 1 Milyon 116 bin öğretmenimize karşılık gelmekte. Şu anda okullarımızı yüz yüze açık tutmadaki en büyük avantajımız, öğretmenlerimizin aşılanma oranlarının oldukça yüksek olması.”

AÇIKLANAN RAKAMLARA RAĞMEN BÖYLE HABER YAPTILAR

Milli Eğitim Bakanı Özer'in yaptığı açıklamada 850 bin sınıftan sadece 66'sının pazartesi ders başı yapamayacağını açıklamasına rağmen Türkiye'nin karantina koşullarına döndünü savunan haberlerin çıkması dikkat çekti. Karar gazetesinin internet sitesinde yer alan haberde Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in vaka hedefini tutturamadığı iddia edildi. Açıklanan iyimser rakamlara rağmen yapılan haberin sonrasında yayından kaldırılması ise dikkat çekti

Milli Eğitim Bakanı Özer açıkladı: 850 bin sınıftan sadece 66'sı kapalı olacak ile ilgili etiketler Milli Eğitim Bakanlığı Okul sınıf yüz yüze eğitim
GÜNÜN VİDEOSU

Jandarma üniformasıyla esnafa GBT kontrolü yaparken yakalandı! Kadının asıl mesleği şaşırttı...

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde jandarma üniforması giyerek esnaf ve müşterilere Genel Bilgi Toplama (GBT) kontrolü yaptığını söyleyen kadın, ihbar üzerine olay yerine gelen polis ekiplerine yakalandı. Gözaltına alınan kadının sözleşmeli öğretmenlik yaptığı öğrenildi.