Millet İttifakı'nda 'Kürdistan' çatlağı! Kılıçdaroğlu'nun o sözleri HDP'lileri kızdırdı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Kürdistan lafından ben de rahatsız oluyorum" demişti. Bu açıklamadan rahatsız olan HDP milletvekili Murat Sarısaç, partisinin ittifak ortağına "Kürdistan’dan rahatsız olan Kürdü nasıl kabullenebilir ki?" sözleriyle tepki gösterdi.

Ankara'da Elmadağ Belediyesi tarafından düzenlenen programa katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ittifak ortakları HDP'nin temsilcilerinin son zamanlarda yaptığı 'Kürdistan' çıkışlarından rahatsız olup olmadığı sorusunu yanıtladı. Kılıçdaroğlu, "Kürdistan lafından ben de rahatsız oluyorum. Benim ağzımdan hiç bugüne kadar böyle bir şey duydunuz mu?" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun bu sözleri HDP'de rahatsızlık yarattı. HDP milletvekili Murat Sarısaç, sosyal medyadan Kılıçdaroğlu'nun o sözlerini alıntılayarak, "Kürdistan’dan rahatsız olan Kürdü nasıl kabullenebilir ki?" açıklamasında bulundu.

Millet İttifakı'nda 'Kürdistan' çatlağı! Kılıçdaroğlu'nun o sözleri HDP'lileri kızdırdı

Millet İttifakı'nda 'Kürdistan' çatlağı! Kılıçdaroğlu'nun o sözleri HDP'lileri kızdırdı ile ilgili etiketler Kemal Kılıçdaroğlu CHP HDP Millet İttifakı Murat Sarısaç Kürdistan
GÜNÜN VİDEOSU

Seçim gününü kana bulayacaklardı! MİT ve Emniyet'ten DEAŞ operasyonu: Teröristler yakalandı...

28 Mayıs’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde eylem hazırlığında oldukları tespit edilen 6 DEAŞ Terör Örgütü üyesi MİT ve Konya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin operasyonuyla yakalandı.