Mike Tyson ölümü bekliyor

Ağırsıklet boks efsanesi, Mike Tyson yaşamanın kendisi için ölmekten çok daha karmaşık olabileceğini belirterek, ölümü dört gözle beklediğini söyledi.

53 yaşındaki Mike Tyson, boks tarihinin gelmiş geçmiş en büyük ağırsıklet boksörlerinden biri olarak kabul ediliyor.

WBA, WBC ve IBF kemerlerini kazanan ilk ağırsıklet boksör olan Tyson, daha sonra da çizgisel (lineal) şampiyon (ilk olarak belirli bir ağırlık sınıfının tartışmasız şampiyonu ve sonrasında da onu yenenler tarafından taşınan unvan -ed.n.) oldu.

Ne var ki tartışmalı bir geçmişe sahip olan Tyson, 1992’de tecavüzden hüküm giydi ve 6 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Nihayetinde üç yıl cezaevinde kaldıktan sonra şartlı tahliye edildi.

Bokstan emekli olduktan sonra bipolar bozukluk teşhisi konan Tyson, The Sportsman'e verdiği röportajda hem kariyeri hem de hayatı hakkında açıklamalarda bulunurken ölümden korkmadığını söyledi.

Mike Tyson şu ifadeleri kullandı:

Deneyimlerime göre, inandıklarıma göre, var olmadığımı ne kadar çok bilirsem, ölmek için o kadar istekli olurum.

Evet (dört gözle bekliyorum), korkmuyorum. Yaşamak benim için ölmekten daha karmaşık olabilir... çünkü yaşamak büyük cesaret ister.

Cesaret olmadan yaşamı idare edemezsin. Yaşamak bir yolculuktur; yaşamak bir mücadeledir. İnsanlar her şeye sahip olsa da yapamaz, mücadele ederler.

Kendimizi çok ciddiye alıyoruz; kendimizi bir şey sanıyoruz. Ne s*** sanıyorsunuz, hiçiz biz! B*ktan geliyoruz; özel olduğumuzu düşünüyoruz (ama) şöhret b*ktan bir şey.

(Özel) olmadığınızı anlıyorsunuz. Hapse girebilirsiniz, ölebilirsiniz, kötü muamele görebilirsiniz.

Bana gerçekten kötü şeyler olmasını beklemiyorum ama başıma geldiğinde anlıyorum ve başa çıkabiliyorum. Daha önce kötü şeylerle başa çıktım, bu benim hayatımdı. Kötü şeyler yüzünden kafam bozulmuyor, b*ktan şeyler olduğunu biliyorum. Kötü şeyler olduğunda, bir şeyler yapmaya çalışmaya devam edeceğim. Cesaretim kırılmayacak.

Independent

Mike Tyson ölümü bekliyor ile ilgili etiketler Boks ölüm mike tyson
GÜNÜN VİDEOSU

Ermeni spiker, sözde Dağlık Karabağ Cumhuriyeti'nin dağıldığını gözyaşlarıyla duyurdu

Ermeni spiker, sözde Dağlık Karabağ Cumhuriyeti’nin feshedildiğini bildirirken, gözyaşlarını tutamadı. O anlar sosyal medyada gündem oldu.