MHP seçim vaatleri 2018 neler?

24 Haziran Pazar günü yapılacak erken seçime çok kısa bir süre kaldı. Ülkenin yeni sisteme geçeceği seçimde liderler kadar vatandaşlar heyecanlı. Seçimde oy kullanacak seçmenler siyasi partilerin vaatlerini merak ediyor. Peki MHP'nin 2018 seçim vaatleri neler? İşte detaylar...

MHP 2018 Seçim vaatleri neler? Türkiye tarihinin en kritik seçimlerinden birine daha doğru gidiyor. 24 Haziran seçimlerine partiler iki ayrı ittifak halinde seçime katılacak. Bu ittifaklardan birisi AK Parti, MHP ve BBP'nin yer aldığı Cumhur ittifakı diğeri ise, CHP, İYİ Parti, HDP ve Saadet Partisi'nin yer aldığı Millet ittifakı olarak seçime girecekler. Bütün partiler seçimde vaatleri ve manifestolarını açıkladılar. Seçimde oy kullanacak ve kararını veremeyen seçmenler MHP'nin vaatlerini araştırıyor. Peki MHP seçim vaatleri 2018 neler? Seçim manifestosu ne? İşte detaylar...

MHP seçim vaatleri 2018 neler?


MHP 2018 seçim vaatleri neler?

MHP Lideri seçim vaatlerini sıralamadan önce neden Cumhur İttifakı'na katıldığını gerekçeleri ile birlikte anlattı.

Konuşmasında son zamanlarda dövizde yaşanan hareketlilikle ilgili değerlendirmede bulunan Bahçeli, "Namussuzlar döviz kurunu yükselterek ambargo koymaya çalışıyorlar. İç ve dış düşmanlar karşımızdadır. Döviz kurunun tırmanmasından memnuniyet duyan, kurun yükselmesini kullanmak isteyen kim varsa alayı vatan hainidir. Türkiye Cumhuriyeti dövizle kurulmadı dövizle yıkılmaz. Yıkmaya da kimsenin gücü yetmez. Bunlarınki millet değil zillet ittifakıdır. Ne ara görüştünüz, anlaştınız. İYİ Parti de dahil alayı Demirtaş'ın affını istiyor. Pişmanlık yaşayan, hatasını anlayan, samimi şekilde özeleştiri yapan her kardeşimle kucaklaşmaya hazırım. Biz cezaevindeki ülküdaşlarımızla birlikte kader mahkumları için af istediğimizde sırtı kabarmış kediye dönüyorlar. Onlar Pensilvnaya'nın Kandil'in peşinden koşuyor. Cumhur İttifakı Türkiye'nin kurtuluş ümididir. Erdoğan'ın görevini sürdürmesi millet ve menfaatleri bakımından aciliyettir. Sayın Erdoğan'ın yeni sistemin ruhu açısından görevine devamı gerekiyordu. MHP olarak adayımızın yüksek destek bir oyla seçileceğine inanıyoruz. TBMM'de çok güçlü bir MHP grubunun sesi şimdiden duyuluyor" dedi.

Bahçeli seçim vaatlerini sıraladı
- Ülkemize yönelik toplu göçlerin kaynağında çözülmesi yönündeki politikalar aynen sürdürülecek.

- Teröristler, çocuk istismarcıları, tecavüzcüler, kadın katilleri hariç olmak üzere kader kurbanlarına af çıkarılması.

- Vatandaşların kredi ve kredi kartı borçlarından kurtulması. Ekonomide yapısal reformların hızla gerçekleşmesi.

- AVM ve zincir marketlere yönelik tedbirler alınması. Çiftçilerin mazot üzerindeki vergilerin kaldırılması.

- İşsiz her aileden bir kişiye asgari ücretin yarısı kadar destek verilmesi.

- Gençlerimizin iş bulana kadar ailelerinin sağlık sigortasından yararlanması.

- Ön lisans mezunlarına lisans tamamlama imkanı sağlanması. Üniversiteye giriş sınavının kaldırılması.

- Askerlik hizmetinin emekliliğe sayılması.

- Emeklikte yaşa takılan kardeşlerimizin mağduriyetlerinin giderilmesi.

- Kadına ve çocuğa karşı suçlarda cezaların ağırlaştırılması.

- Asgari ücretten vergi alınmaması.

- Ücretlilerin asgari ücret kadar gelirinin vergi dışı bırakılması.

- Öğretmenlerinin ek göstergesinin 3600'e çıkarılması.

- Sağlık çalışanlarına yıpranma payı verilmesi.

- Kahraman uzman çavuşlarımızın tümünün kadroya alınması. ,

- Şehit yetimlerinin tamamına iş hakkı verilmesi.

Katılımcılara seçim müzikleri dinletildi

Ankara Spor Salonu'nundaki toplantıya katılan partililer Genel Başkan Devlet Bahçeli'yi coşkuyla karşıladı. Bahçeli de salonu dolaşarak partilileri selamladı. Bu sırada salonda, MHP'nin seçim çalışması kapsamında hazırlanan "Cumhur İttifakı" şarkısı dinletildi.

Devlet Bahçeli, yerine geçtikten sonra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. İstiklal Marşı'nın okunması sırasında bazı partililerin bozkurt işareti yaptığı görüldü.

Bahçeli salona gelmeden önce Turgay Başyayla, MHP için hazırladığı seçim şarkısını söyledi. Şarkı sırasında sahnedeki dev ekranlara Bahçeli'nin görüntüleri yansıtıldı.

Daha sonra Orta Asya'dan Çanakkale'ye, Kurtuluş Savaşı'na kadar Türk tarihinin dönüm noktalarını anlatan gösteri sahnelendi. Gösterinin bir bölümünde şarkılarıyla Turgay Başyayla da yer aldı. Alparslan Türkeş'in fotoğrafının ekrana yansıtılması salondan büyük alkış aldı.

Bahçeli, partisinin seçim beyannamesini açıklamasının ardından MHP'nin milletvekili adaylarını tanıtacak.

CHP'nin seçim beyannamesi açıklandı
CHP'nin seçim beyannamesi açıklandı

Beyannamede hangi noktaların üzerinde duruldu?
Partinin iki bölümden oluşan beyannamesinin ilk bölümünde 15 Temmuz darbe girişiminin ardından halk oylamasına giden süreç ve bu çerçevede cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin gerekçeleri ve neler getirdiği ile Cumhur İttifakı'nın hedefleri yer alacak.

Kader mahkumlarına af
MHP'nin seçim beyannamesinin ikinci bölümünde ise ekonomiden sağlığa, eğitimden af konusuna kadar vaadlerde bulunuluyor.

Beyannamede, emeklilikte yaşa takılanların mağduriyetlerinin giderilmesi, vatandaşın kredi ve kredi kartı borcunun yapılandırılması ve kader mahkumlarına af dikkat çekiyor.

Eğitim alanında da sınava ihtiyaç kalmayacak bir sistem hedefi çerçevesinde sınavsız üniversite ile sağlık çalışanlarına yıpranma hakkı vaadi yer alıyor.

Beyannamede, ekonomide ihtiyaç duyulan yapısal reformların hızla hayata geçirileceği ve bu kapsamda vergi kanunlarının da sadeleştirileceği vaadinde de bulunuluyor.

"Hilale yıldız ol"
Bu arada MHP, seçim kampanyasında kullanacağı ve "Cumhur İttifakı" ana ekseninde belirlenen sloganlarının yanında "Hilale yıldız ol" sloganı da kullanılacak.

"Toplu göçlerin kaynağında çözülmesi politikamız aynen sürdürülecektir. Teröristler, tecavüzcüler, çocuk istirmacları hariç olmak üzere, kader kuranlarına af çıkarılması. Kredi kartı borcu ve kredi borcuna düşmüş vatandaşlarımızın kurtarılması. AVM yasalarının düzenlenmesi. Esnaf ve sanatkarların geçmiş hizmetlerine borçlanma imkanı. Esnafımıza vergisiz yakıt. Çiftçilerin kullandığı mazotun üstündeki vergi kaldırılması. Sulamada kullanılan elektirikten vergi alınmaması. Gençlerimizin iş bulana kadar aile sigortasından yararlanması. Kredi burslarından faiz alınmaması. Üniversite sınavlarının kaldırılması. Emeklilik maaşlarındaki farkların giderilmesi. Doğum öncesi kadınımıza borçlanma tanınması. Kadına karşı suçlarda cezaların ağırlaştırılması,zaman aşımının kaldırılması. Asgari ücretlerden vergi alınmaması. 4B'lilerin kadroya alınması. Yardımcı sınıfındakilerin, genel idareye geçirilmesi. Yardımcı sağlık personelin istihdamının yaygınlaşması. Mühendislerin özlük haklarının iyileştirilmesi. Atanamayan öğretmenlerin kademeli atanması. 3600 ek gösterge sorunu çözülmesi. Uzman çavuşların tümünün kadroya alınması. Özlük hakları ile mali ve sosyal durumlarının iyileştirilmesi. Emniyet çalışanlarının özlük haklarının iyileşmesi. Haftalık 40 saatin üzerinde mesai verilmesi. Sağlık çalışanlarına yıprana payı verilmesi. Şehit anne ve babalarının aldıklarının artırılması, şehit çocuklarına iş imkanı sağlanması. Gazilere ÖTV'siz araç ilanı getirilmesi, malullük verilmeyenlerin gazilik haklarının verilmesi. Gazilere ikinci istihdam imkanı sağlanmalı."

MHP seçim vaatleri 2018 neler? ile ilgili etiketler MHP seçim 24 haziran seçim mhp seçim vaatleri 2018 neler seçim manifestosu ne