MHP Lideri Bahçeli'den Sedef Kabaş'a sert tepki: Çarpıklık, çürüklük!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Sedef Kabaş'ın 'Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret' suçundan tutuklanmasının ardından açıklamalarda bulundu. 'Tetikçi' olarak nitelediği Kabaş'ın kin ve nefretine yenildiğini vurgulayan Bahçeli, "Bu hakaretler demokrasiyle, ne basın ahlakıyla, ne de hukukun evrensel ilkeleriyle bağdaşmayacak bir çarpıklık, bir çürüklüktür." dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Twitter'dan yaptığı açıklamalar şöyle:

"Kin ve nefretine yenilmiş, ifade ve düşünce hürriyetini tersten yorumlamış tetikçi bir gazetecinin Sayın Cumhurbaşkanımıza karşı ağır ve affedilemez hakareti ne demokrasiyle, ne basın ahlakıyla, ne de hukukun evrensel ilkeleriyle bağdaşmayacak bir çarpıklık, bir çürüklüktür.

"ZELİL BİR OYUN, ZİLLET BİR TİYATRO"

Elbette kötü söz bumerang gibidir, eninde sonunda dönüp dolaşıp sahibini bulacak, hatta mahcup ve ahlaken de mahkûm edecektir. Bilhassa bu sözde gazetecinin kelepçe takılmamasına rağmen, takılmış gibi imaj uyandırma gayretkeşliği zelil bir oyun, zillet bir tiyatrodur.

Demokrasi saygı ve tahammül sistemidir. Bundan nasibini alamayan müfsitlerin üslubu hastalıklı, usulü hayasızlıktır. Anılan gazetecinin tutuklanmasıyla bağımsız ve tarafsız yargı süreci başlamıştır. Herkes yargı kararını sabırla beklemek ve riayet etmek durumundadır.

"FAŞİZAN SÖZLERİ KINIYORUM"

Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef alan çirkin saldırıyı, husumetle pekişmiş anti demokratik ve faşizan sözleri kınıyorum. Bu konuyu cepheleşme malzemesi yapmak için sıraya giren çevrelerin hesap hatası yapmaktan ve yanlışa ortak olmaktan kaçınmalarını hassaten tavsiye ediyorum."

MHP Lideri Bahçeli'den Sedef Kabaş'a sert tepki: Çarpıklık, çürüklük! ile ilgili etiketler Devlet Bahçeli Sedef Kabaş
GÜNÜN VİDEOSU

Hawaii'deki Kilauea Yanardağı'nda patlama! İşte o görüntüler

Hawaii'deki Kilauea Yanardağı'nda patlama meydana geldi. Faaliyete geçen yanardağ helikopter ile böyle görüntülendi...