MHP ile birlikte Anayasa değişikliğini yapacağız!

Trabzon'da halka hitap eden Başbakan Yıldırım, CHP'yi sağduyulu olmaya çağırarak, 'Sayın Kılıçdaroğlu yol yakınken dön bu yanlıştan, bu sokak çıkmaz sokaktır. ' dedi. Başbakan Anayasa değişikliği ve Başkanlık için de çok kritik bir açıklama yaptı.

İşte o konuşmadan satır başları

"Demokrasi nöbetlerini hiç ihmal etmediniz. Türkiye 27 gün Trabzon 35 gün nöbet tuttu. Değerli kardeşlerim bu hainler var ya milli iradeye darbe yaptılar ama bir şeyi hesap edemediler. Türkiye sevdalısı Erdoğan'ı, arkadaşlarını, hükümeti, AK Parti'yi, milleti hesap edemediler. Milletten iradesini alan hükümeti hesap edemediler, milleti hesap edemediler. O millet ki her türlü zillete karşı Türkiye'nin onurunu kurtaran bir millettir.

15 TEMMUZ BİR MİLLETİN YÜKSELİŞİDİR

15 Temmuz bu milletin yeniden dirilişi ve yeniden yükselişidir. Milletimizin üzerine ateş açtılar 246 şehitimiz var. Bütün gazilerimize hayırlı ömürler diliyorum.O gün 79 milyon vatan evladı ayrı gayrı olmadan bir olmuştur.

BURADA TERÖRÜN BORUSU ÖTMEZ

Biz terörle ve terörün siyasi uzantıları ile mücadele ederken farkettik. Bunların ne kadar sevini varmış. Bütün Avrupa ayağa kalktı, aman bunlara dokunmayın. Kardeşim ne dokunmayacağım. Mahkemeler ifadeye çağırıyor gidip ifadeni vereceksin. Burası hukuk milleti burada terörün borusu ötmez. Bize demokrasi dersi verenler önce parlamentolarının duvarları üstündeki teröristlerin resimlerini indirsinler.Türkiye kendi kararını verir.

CHP'YE SAĞDUYU ÇAĞRISI

Ülkenin ana muhalefet partisi pusulayı yitirmiş vaziyette. Nereye toslayacağı belli değil. Allah yardım etsin. Bölücülere, darbecilere arka çıkmak ana muhalefet partisinin işi midir? Herkes durumunu gözden geçirmek zorunda. Ana muhalefet partisi demek, iktidar alternatifi demektir. Siz iktidara talipseniz, tek devlet, tek bayrak, tek vatan, tek millet prensibine bağlı kalmalısınız. Ana muhalefeti sağduyulu olmaya çağırıyorum. Şimdi zaman ülkeye sahip çıkma, bir olma, beraber olma zamanıdır. Ayrılıkçılar, terör goygoycularına yaranma zamanı değildir. Sayın Kılıçdaroğlu yol yakından dön bu yanlıştan, bu sokak çıkmaz sokaktır.

YENİ ANAYASA

Son günlerde MHP ve Genel Başkanı Devlet Bahçeli vatanseverce, her türlü siyasi hesaptan öte sorumluluk aldı. MHP ile birlikte Anayasa değişikliğini yapacağız ve Başkanlık sistemine geçeceğiz. Hayırlı olsun. Önce Meclis'e gideceğiz, sonra da size getireceğiz. Millete gelen iş yarıda kalmaz. Bunu gördük. 2010'da gördük, 2014'te gördük. Meclis'e Cumhurbaşkanı'nı seçtirmediler, siz rekor oyla Tayyip Erdoğan'ı seçtiniz...

MHP ile birlikte Anayasa değişikliğini yapacağız! ile ilgili etiketler Haber
GÜNÜN VİDEOSU

Kastamonu'da şiddetli yağış! Dereler taştı, okullar tatil edildi

Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde şiddetli yağış nedeniyle hayat durma noktasına geldi. İnebolu Çayı'nda ortaya çıkan görüntüler ise oldukça korkutucu.